Заев: Со Мицкоски оваа работа за широка влада не бива


Собранието, во суштина, е блокирано бидејќи мнозинството не може да го обезбеди мнозинството. Улога на опозицијата е да им покаже на граѓаните како е кога ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Премиерот Зоран Заев има повеќе информации од нас и тврдам дека ова е најисправниот пат за државата. Обидите што побрзо да се интегрираме во Европа се ...
| | веќе видена | слични

„Кога системот делуваше и го врати Мијалков во притвор, тогаш ВМРО-ДПМНЕ вели дека не треба да има таков систем“, изјави пратеникот од СДСМ, Дарко Каевски за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење на Република Македонија објавува оглас за вдомување на 31 ...
| | веќе видена | слични

 Пендаровски во последното тв интервју вели дека не бега од свикување на лидерска средба, но се сомнева дали таа би била успешна... – ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Не бегам од свикување лидерска средба за отворените политички теми, но прашање е дали би била успешна. Од помош може да биде вклучување на меѓународниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот апсолутно не знае што сака. Тој не прави никаква разлика од Влада за национален спас и широка Влада, па потоа бараше експертска, па техничка – тоа се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 600 | | | веќе видена

„Секојдневно се потврдува разликата помеѓу одговорниот, државнички однос на СДСМ и деструктивноста на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски. Додека СДСМ ...
сите 226 | | | веќе видена

Рускиот амбасадор во Вашингтон, кој беше вратен во неговата земја на консултации во март, денеска отпатува во САД, во согласност со неодамнешниот договор меѓу ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Со Мицкоски оваа работа за широка влада не бива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: