КОВИД БИЛАНС: Бројот на активни случаи изнесува 7.223

16 копии

Тестирани се вкупно 20.161 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање и антигенско тестирање за присуство на SARS-CoV-2, со ...
| | веќе видена | слични

Лекарот Владо Батношиќ, директор на јавната болница во Арената, изјави дека во Арената сега има 386 пациенти, а вчера имало 370 пациенти. "Едно постојано ...
| | веќе видена | слични

Нови 3.628 случаи на Ковид-19 од 32 градови во земјава се регистрирани во периодот од 22 до 28 февруари годинава, односно, зголемување од 56.4% во однос на ...
| | веќе видена | слични

Епидемиолошката состојба од ден на ден се влошува, а тоа го покажува и бројот на активните случаи кои во последните три недели е зголемен за над 2.000 или над ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вакцина против Ковид-19 заклучно со денеска примиле 2.860 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВИД БИЛАНС: Бројот на активни случаи изнесува 7.223

Од:
До кого (е-маил):
Порака: