Вакцинирани 2860 здравствени работници, 119210 граѓани се пријавиле за вакцинација против Ковид-19

Вакцина против Ковид-19 заклучно со денеска примиле 2.860 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните на возраст над 30-тите години ќе започнат да примаат вакцини против ковид 19 пред април, бидејќи неверојатни 10 милиони дополнителни дози стануваат ...
| | веќе видена | слични

Апелите на здравствените работници кои денеска ја стартуваа вакцинацијата со руската „Спутник“ се доволна порака до властите дека вакцини очајно им се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во поликлиниката „Јане Сандански“ каде денеска почна вакцинацијата со руската вакцина „Спутник V“ досега се вакцинирани 116 од здраствените работници, ...
| | веќе видена | слични

Утринава започна вакцинацијата против Ковид-19 со руската вакцина „Спутник V“. Според здравствената установа „Јане Сандански“, каде се одвива имунизацијата со ...
| | веќе видена | слични

Во Германија е најавен забрзан процес на вакцинација, откако општите лекари ќе почнат да вакцинираат во април. „Зацртаната цел за имунизација на 25% од ...
| | веќе видена | слични

Лицата кои оздравеле од ковид-19 во Словенија ќе бидат вакцинирани само со една доза од вакцината, соопшти денеска Владата во Љубљана. Владиниот координатор за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 321 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче верува дека ќе има консензус од сите политички партии во Собрание во однос на измените Законот за здравствена заштита, со ...
сите 568 | | | веќе видена

Екс шефот на УБК Сашо Мијалков го чекаат 20 години затвор по изречените пресуди за двата предмети „Таргет-Тврдина“ и „Трезор“, но обвинет и осомничен е уште во ...
сите 114 | | | веќе видена

Од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива најавија повлекување на илјадниците амандмани со кои е блокирано донесувањето на петтиот пакет економски ...
сите 183 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
сите 394 | | | веќе видена

Нејмар тврди дека немал намера да го „провоцира“ Џошуа Кимих по вчерашниот натпревар помеѓу ПСЖ и Баерн Минхен, но дека „судбината“ така сакала, откако дел од ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцинирани 2860 здравствени работници, 119210 граѓани се пријавиле за вакцинација против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: