Охрид SOS: Се урива ресторанот и дискотеката Парк и тука најверојатно се подготвува изградба на нов хотел


Охрид, 22. февруари 2021 (InPress) – Во периодот кога е неизвесно дали Охрид ќе го задржи или не статусот град под заштита на УНЕСКО, на охридското крајбрежје ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Mинистерот за транспoрт и врски Благој Бочварски рече дека сакаат да го продолжат рокот за легализација преку нов Закон, за да може да им се даде можност на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Сите институции застануваме во заштита на охридското крајбрежје на УНЕСКО и ги преземаме сите ингеренции што ги имаме во однос на тоа да го поправиме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и градоначалникот на општина Ѓорче Петров Александар Наумоски денеска упатија апел до опозицијата да го ...
| | веќе видена | слични

Во своето обраќање денес до јавноста, министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски беше согласен со градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар ...
| | веќе видена | слични

Ова го истакна министерот за транспорт и врски Благој Бочварски при денешната работна посета во општина Ѓорче Петров. Новиот предлог Закон за добивање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само неколку дена пред да биде испратен извештајот до УНЕСКО за напредокот во заштитата на охридскиот брег и справувањето со дивоградбите, граѓанската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тој потенцира дека има системски слабости во постапувањето со лица против кои што се водат истраги против нив, а случајот со поранешниот директор на управата ...
сите 625 | | | веќе видена

Авансната уплата која министерството за здравство ја изврши за набавка на вакцината Синофарм е вратена од кинескиот прозиводител. Ова вчера го соопшти ...
сите 555 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 178 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 408 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Скопското обвинителство поведе постапка против двајца учесници на насилниот протест, по повод пресудата во случајот „Монструм“. Тие се гонат за кривично дело – ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охрид SOS: Се урива ресторанот и дискотеката Парк и тука најверојатно се подготвува изградба на нов хотел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: