Мицкоски: Државата е должна да набави вакцини, народот бара да има избор


Државата е должна да набави вакцини, народот бара да има избор, смета лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Според него, државата должна да набави вакцини, ...
| | веќе видена | слични

,,Ние сме сериозна земја, имаме пари, ќе си платиме...” - Зоран Заев, 18.01.2021 Погледнете како изгледа одделението за управни работи - Скопје, зграда на МТВ. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„...Во меѓувреме Хрватска го одложи пописот, соседна Бугарија го одложи пописот, Србија го одложи пописот, Германија исто така, Романија... бидејќи таму им се ...
| | веќе видена | слични

Секако, под услов ако претходно не избега и не ги бојкотира изборите, како што тоа го направи на предвремените локални избори за градоначалник на општина Штип. ...
| | веќе видена | слични

Денеска практично ја отпочнуваме клучната подготовка за локалните избори кои што за неколку месеци од денес ќе се случат. Симболично ја започнуваме токму од ...
| | веќе видена | слични

Реакција на изјава на Христијан Мицкоски На претстојните локални избори Христијан Мицкоски го чека само голем, нов, седми пораз од граѓаните, во општините низ ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на денешното соопштение, СДСМ уште еднаш посочи дека на локалните избори ќе слават триумф, додека Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ ќе го доживеат седмиот пораз. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 393 | | | веќе видена

Во Македонија опстојува оптимизмот за надминување на блокадата на Софија на патот на евроинтеграциите, особено по понудените идеи од Грција кои би можеле да ...
сите 597 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 280 | | | веќе видена

СЕ ОТВОРИ ЈУЖНАТА ГРАНИЦА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ Се отвори конечно грчката порта за македонските граѓани, откако многу Макледонци уште рано утринава тргнаа, но не ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Државата е должна да набави вакцини, народот бара да има избор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: