СДСМ: На локалните избори Мицкоски го чека нов, седми пораз од граѓаните


Секако, под услов ако претходно не избега и не ги бојкотира изборите, како што тоа го направи на предвремените локални избори за градоначалник на општина Штип. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Предвремени парламентарни избори нема да има, изјави денеска премиерот Зоран Заев, одговарајќи на вчерашната изјава на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични

-Граѓаните и нивното мислење се тие кои што ќе одлучат со кои кандидати за градоначалници СДСМ ќе излезе на престојните локални избори. Селекцијата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

СДСМ, кажа тој одговарајќи на новинарско прашање, ќе излезе со најдобрите можни кандидати. -Лично јас имам свои ставови. Она што можам да кажам во моментот е ...
| | веќе видена | слични

Јас тврдам дека вонредни парламентарни избори нема да има, рече денеска во одговор на новинарско прашање премиерот Зоран Заев. „Земјата помина низ неколку ...
| | веќе видена | слични

Предвремени извори нема да има затоа што за тоа нема потреба, изјави премиерот Зоран Заев по изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, дека од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден не може да изврши никаков притисок врз разговорите меѓу Македонија и Бугарија при денешните средби со Бугарските власти , ...
сите 488 | | | веќе видена

РУСИЈА ЈА ПРОТЕРА МАКЕДОНСКАТА В.Д. АМБАСАДОРКА Русија прогласи еден вработен во Амбасадата на Северна Македонија во Москва за персона нон грата. Веста ја ...
сите 66 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во моментов на Клиниката за урологија во тек се двете трансплантации на бубрег од починат донор. Двајца пациенти на ...
сите 97 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје има хоспитализирани 2 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Двајцата биле примени во ГОБ 8 ...
сите 515 | | | веќе видена

Првиот случај на јужноафриканскиот „бета“ вид на коронавирус, како што е именуван според новата класификација на СЗО, беше потврден пред два дена во Косово, ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: На локалните избори Мицкоски го чека нов, седми пораз од граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: