Повеќе вести како оваа (25)

Државата е должна да набави вакцини, народот бара да има избор, смета лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Според него, државата должна да набави вакцини, ...
сите 33 | | | веќе видена

До скоро немаше вакцини, а имаше мотивација за вакцинирање, додека сега има вакцини, а нема мотивираност за имунизација?! Процените на експертите се дека сепак ...
| | веќе видена | слични

Процесот на имунизација е пред нас и само со вакцинација на голем број граѓани ќе успееме да стекнеме колективен имунитет, истакна министерот за здравство, ...
| | веќе видена | слични

Ај сега пошто е пропуштена Фајзер/Модерна, а руската сме ја одбиле, да видиме што викаат италијанските истражувања за Астразенека. Нивната вакцина има ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во гостувањето во дневникот на Сител ТВ истакна дека додека сите околу Македонија се вакцинираат, нашата Влада ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во Дневникот на Сител Телевизија истакна дека додека сите околу нас се вакцинираат, нашата влада ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните да се пријавуваат на веб страницата vakcinacija.mk, заради тоа што тоа е најпрактичниот механизам и начин да се стигне до соодветен термин за вакцина ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во Дневникот на Сител Телевизија истакна дека додека сите околу нас се вакцинираат, нашата влада ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во Дневникот на Сител Телевизија истакна дека додека сите околу нас се вакцинираат, нашата влада ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во Дневникот на Сител Телевизија истакна дека додека сите околу нас се вакцинираат, нашата влада ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во Дневникот на Сител Телевизија истакна дека додека сите околу нас се вакцинираат, нашата влада ...
| | веќе видена | слични

„Би се вакцинирал веднаш ако дојдат вакцините, немам никакви преференци. Со секоја вакцина која ќе дојде во државата“, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични

Десетина дена прилепчани ќе се вакцинираат во Битола, а отприлика десет до 15 дена како што најави премиерот, а тоа го потврди и министерот Филипче, во Прилеп ...
| | веќе видена | слични

Филипче е оптимист дека вакцинацијата против Ковид во Македонија ќе почне пред да пристигнат нарачаните дози преку Ковакс најавени за до март. Но, засега нема ...
| | веќе видена | слични

Вакцинацијата се одвива добро. Вакцинирани се околу 110 илјади граѓани, а сега се вакцинираат оние 170 илјади граѓани кои се пријавиле на сајтот ...
| | веќе видена | слични

Вакцинацијата се одвива добро. Вакцинирани се околу 110 илјади граѓани, а сега се вакцинираат оние 170 илјади граѓани кои се пријавиле на сајтот ...
| | веќе видена | слични

Вакцинацијата се одвива добро. Вакцинирани се околу 110 илјади граѓани, а сега се вакцинираат оние 170 илјади граѓани кои се пријавиле на сајтот ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче денеска преку својот фејсбук-профил апелираше граѓаните да се пријават за вакцинација со цел побрзо надминување на ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...