Петров: Владата ја користи кризата за транформација на економијата


„Можам да гарантирам дека е дадено максимално од наша страна, сите пари што ги земаме на заем се за финансирање на овие мерки. Оваа Влада ја користи кризата за ...
| | веќе видена | слични

Интензивно течат разговорите за новиот, петти антикризен пакет мерки што треба да обезбеди финансиска поддршка за граѓаните и стопанството. Отворена е широка ...
| | веќе видена | слични

Владата ги отвори картите. Таа е поблиску до опцијата во петтиот пакет мерки на фирмите како помош да им дава бескаматни кредити со три години период на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сметам дека до крајот на месецов ќе бидат оперативни мерките од петтиот пакет за економска помош на стопанството и граѓаните за справување со последиците од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши во вечерашното издание на ClickPlus изјави дека петтиот пакет мерки е речиси готов и посочи кој ќе добие помош. „После ...
| | веќе видена | слични

„Владата со сите мерки досега придонесе да се задржи ликвидноста на компаниите и дека со субвенциите за плати се задржани работните места. Во петтиот пакет ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 истакна дека Македонија е една од земјите кои најдобро се справиле со ...
| | веќе видена | слични

Додека Владата го крои петтиот пакет антикризни мерки за помош на стопанството и граѓаните, се јавија и првите реакции од работодавачте и синдикалците. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 310 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 84 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Честитка од Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по повод почеток на светиот месец Рамазан Скопје, 13 април 2021 Почитувани граѓани на Република ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петров: Владата ја користи кризата за транформација на економијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: