Биткоинот како „злато на милениумот“?

2 копии

Дали во Р.С. Македонија наскоро ќе се регулира тргувањето со криптовалути? „Локално“ неофицијално дознава дека Народната банка на Македонија подготвува ...
| | веќе видена | слични

Висок е трендот и долго актуелна тема за иселувањето на младите од земјава. Во голем дел причините и се помалку или повеќе познати на јавноста. Според голем ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните веќе имаат зголемен интерес за услугите на финансиските друштва кои на пазарот го пополнуваат просторот за кредитирање кои не го опфаќаат банките. ...
| | веќе видена | слични

Цената на биткоинот достигна рекордно високо ниво од над 41.000 долари во петокот и сега сега има вкупна пазарна вредност од над 700 милијарди долари со што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сашо Мијалков не може да помине граница, затоа што му е одземена патната исправа. Дали има уште некоја патна исправа не ми е познато, изјави шефицата на ...
сите 315 | | | веќе видена

Вакцинацијата против КОВИД-19 во земјава почна вчера во модуларната болница на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби. Со вакцината на „Фајзер“ ...
сите 155 | | | веќе видена

Охрид, 22. февруари 2021 (InPress) – Денеска е трет ден откако се собираат потписи под мотото „Стави потпис за вистински попис“ насекаде низ Македонија, ...
сите 286 | | | веќе видена

Д-р. Виктор Исјановски, директор на Здравствен дом Скопје, во денешното гостување во емисијата Студио 10 на ТВ 24 изјави дека сите поликлиники се целосно ...
сите 396 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 168 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје бара повлекување од дневниот ред на точката за преименување на улиците во Скопје и го обвинува градоначалникот ...
сите 173 | | | веќе видена

Заменикот на Претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи вчера вечер гостуваше во ...
сите 278 | | | веќе видена

Жереми Матје зборува за неговото лошо искуство во последната година како фудбалер на Барселона, прави споредба со тоа што сега му се случи на Ленгле и му дава ...
сите 277 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Биткоинот како „злато на милениумот“?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: