Славески од Битола: Не прифаќаме негирање на македонскиот идентитет и јазик


Тука сме да изразиме со овој протест несогласување со македонскиот врв, особено со премиерот Заев којшто ја задира сржта на македонскиот идентитет, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Заедницата на Македонците во Хрватска упати отворено писмо до Претседателот на Република Македонија, Министерството за надворешни работи на ...
| | веќе видена | слични

Македонците од Германија за в сабота напладне во Диселдорф најавија протест против „етноцидот“ врз македонскиот народ. „Ние сме Македонци, јазикот ни е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Заедницата на Македонците во Република Хрватска, Илија Христодулов упати отворено писмо во врска со актуелната тема во Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Заедницата на Македонците во Република Хрватска, Илија Христодулов упати отворено писмо во врска со актуелната тема во Македонија. Во ...
| | веќе видена | слични

Македонците кои и припаѓаат на Заедницата во Хрватска, испратија отворено писмо, во кое го изразуваат револтот по новите настани во земјава, поконкретно го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Реакција на авторот на платформата на СДСМ “Едно општество за сите” која премиерот Заев ја прифати и ја промовираше како своја главна политичка идеологија. ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на македонските културни друштва во Словенија му испрати отворено писмо на премиерот Зоран Заев. „Со Вашите изјави во словенечкиот весник 'Дело' од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот јазик и македонскиот народ никогаш не само не бил позаштитен, туку и порано не бил поафирмиран. Денеска и Република Грција и Република Бугарија и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Конечно малку радост за нашите момци на СП во Египет, радост за сите искрени навивачи на македонската ракометна репрезентација. Честитики за победата момци, ...
сите 405 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 160 | | | веќе видена

Актуелниот претседавач со ЕУ, Португалија, се надева дека во првата половина од годинава ќе се деблокира спорот со Софија и оти ќе може да се одржи првата ...
сите 311 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 156 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Славески од Битола: Не прифаќаме негирање на македонскиот идентитет и јазик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: