Михајловски: Да не му дозволуваме на Заев да го потпише финалниот договор за поништување на македонскиот народ


Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото ...
| | веќе видена | слични

Не помислува на оставка премиерот Зоран Заев иако опозицијата упорно бара да си замине од чеко на државата. Заев вели дека е растеретен од својата политичка ...
| | веќе видена | слични

Експертите и аналитичарите едногласни, проценуваат дека Владата не направи ништо значајно за доброто на граѓаните во првите сто дена. Тие исто така велат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев на прашањето во гостувањето на „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ дали планира да даде оставка која упорно ја бара опозицијата на своите ...
| | веќе видена | слични

На прашањето за можна оставка која пак упорно преку протести ја бара од премиерот опозициската ВМРО-ДПМНЕ , премиерот Зоран Заев нагласи дека е растеретен од ...
| | веќе видена | слични

Заев мора да падне за Македонија да стане! Ова е оценката на опозициската ВМРО-ДПМНЕ по повод 100 дена од новиот владин состав на Зоран Заев и коалицијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

По ветото од Бугарија, треба да бидеме смирени и трезни, треба да бидеме возсрасни. Не треба да ја повториме грешката од НАТО Самитот во Букурешт 2008-та кога ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Услугите на мобилните оператори и интернетот во Русија денеска биле во прекин, јави веб-страницата dovndetector.ru во моментот кога полицијата ги сузбиваше ...
сите 240 | | | веќе видена

Заради широкиот јавен интерес кој се разви во врска со најавената реформа на системот на основното образование, а согласно член 124 од Деловникот на Собранието ...
сите 228 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 123 | | | веќе видена

На македонската ракометна репрезентација и останува уште еден меч од главната фаза на Светското првенство и тоа против составот на Белорусија. За истата се ...
сите 205 | | | веќе видена

Нови 307 случаи со КОВИД-19 од направени 1.854 тестирања беа евидентирани во вчерашниот билтен на Министерството за здравство по изминати 24 часа. Починаа 14 ...
сите 433 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби соопшти дека 1.349 службеници вработени по Охридскиот рамковен договор до крајот на јануари ќе започнат со работа во новите ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Михајловски: Да не му дозволуваме на Заев да го потпише финалниот договор за поништување на македонскиот народ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: