Петар Атанасов: Ако нема македонска историја нема македонско општество, нема Македонци


Реакција на авторот на платформата на СДСМ “Едно општество за сите” која премиерот Заев ја прифати и ја промовираше како своја главна политичка идеологија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Oва е коалиција на национални предавства. Премиерот Зоран Заев се откажа од сѐ што е македонско, отиде таму каде што ниту еден Македонец не би одел во негирање ...
| | веќе видена | слични

Оваа влада треба да падне ден поскоро, народот е со нас, на улиците, по македонските градови и села на протестите, вели во интервјутo за „Република“ ...
| | веќе видена | слични

Потребно е оваа влада да даде оставка, да се формира и да се формира влада на национален спас во која ќе влезат најголемите умови на оваа држава кои што ќе ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Надежите за европска иднина, со оваа влада во заминување остануваат само соништа. Зоран Заев со својата политика на свиткана кичма, ветувањата и концесиите кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ треба да се соочи со одговорноста, а не да шири лаги и невистини. И во овие тешки моменти за државата и граѓаните, неспособната СДСМ која не може да се ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Предавничките политики на Заев не може да ги испере ниту една прес конференција на Кузеска, макар излегла и облечена како Сирма Војвода, реагира ВМРО-ДПМНЕ, на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, посочи дека луѓето се опуштиле и дека тоа може да се забележи според бројот на заразени. Таа додаде дека Србија продолжува ...
сите 915 | | | веќе видена

Владата нема никаква скриена агенда во пописот, а неговата политизација и форсирањето негативна кампања, може само да креира тензии, рече вечерва министерот за ...
сите 339 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 119 | | | веќе видена

Изминатите два дена Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања меѓу Република Македонија и Република Бугарија ја одржа 12. ...
сите 301 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петар Атанасов: Ако нема македонска историја нема македонско општество, нема Македонци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: