БУЧКОВСКИ: Македонците постојат од 44-та, Бугарите се постар народ (ВИДЕО)


Екс премиерот на Македонија и официјален преговарач со Бугарија назначен од Владата на Зоран Заев продолжува да ги шири скандалозните тези на премиерот во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Одлуката на Бугарија да ги блокира евроинтеграциите на земјата не е европски чин и не е европско однесување се огласи премиерот Заев по бугарското вето. Во ...
| | веќе видена | слични

Бугарија стави вето, го прекрши Договорот за добрососедство и пријателство и со тоа застана на патот на нашата европска интеграција. Софија не собра сила да се ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на владата, Зоран Заев се обрати на јавноста по повод бугарското вето на патот на Македонија кон ЕУ. „На сите ни е јасно, дека до овој момент ...
| | веќе видена | слични

Ветото на Бугарија за отворање на пристапните преговори на Македoнија со ЕУ е неодговорна грешка. остануваме посветени за решение убедени дека е можно без ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност – реакција на прес-конференцијата на Христијан Мицкоски „Сите лаги, клевети, лажни вести на Христијан Мицкоски се срушија и паднаа во ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев во видео-обраќањето до нацијата истакна дека за жал поразот на европските вредности опозицијата го воспеала како своја победа. Актуелното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БУЧКОВСКИ: Македонците постојат од 44-та, Бугарите се постар народ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: