Белгија планира да почне со вакцинација од 5 јануари


2 копии
3 копии

Богатите земји акумулираат вакцини против Ковид-19 и секоја десетта личност во сиромашните ќе биде вакцинирана следната година, објави Алијансата за народни ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната агенција на Велика Британија (МХРА) издаде предупредување во врска со вакцините на „Фајзер“, а се однесува на луѓе кои имаат историја на тешки ...
| | веќе видена | слични

Индискиот регулатор во сферата на фармаколошките производи сѐ уште одбива да издаде одобрување за употреба на вакцината против Covid-19 по барањето што го ...
| | веќе видена | слични

Британските регулатори денеска предупредија дека луѓето со историја на значителни алергиски реакции не би требало да ја примаат вакцината против ковид-19 на ...
| | веќе видена | слични

Во светската трка за побрза имунизација и побрзо враќање кон нормалниот живот, богатите земји складирале 3 пати повеќе вакцини повеќе од потребното, со што ...
| | веќе видена | слични

Администрацијата за храна и лекови на САД (ФДА), која треба да ја одобри употребата на вакцината на „Фајзер“, објави извештај за голема клиничка студија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Целиот наш народ виде, се потврди, зад блокадите, бојкотот и саботажите на пописот како статистичка операција стои побегнатиот криминалец во Будимпешта, Никола ...
сите 717 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Професори и директори на училишта вршат притисоци врз матурантите кои ја бојкотираат наставата, се жалат средношколците. До редакцијата на Прес24 пристигнаа ...
сите 19 | | | веќе видена

Бројот на новозаразени од Ковид-19 и починати се намалува, покажува последниот извештај на Институтот за јавно здравје. Од 2518 тестови, вчера се регистрирани ...
сите 291 | | | веќе видена

Меѓу надворешно-политичките приоритети на новата американска администрација е Западен Балкан, беше речено во телефонскиот разговор меѓу претседателот на САД, ...
сите 160 | | | веќе видена

Златан Ибрахимовиќ преку социјалните мрежи негираше дека расизам во дуелот со Лукаку, но најде начин и да го пецне напаѓачот на Интер. Италија На синоќешното ...
сите 90 | | | веќе видена

Вакцина против корона ќе има на време. Со донација на вакцини од соседните пријателски држави, за кратко ќе почне процесот на вакцинација. Ова Филипче го кажа ...
сите 449 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 183 | | | веќе видена

Иванка Трамп, ќерката на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, и нејзиниот сопруг Џаред Кушнер го напуштиле Вашингтон и заминале за Мајами, каде ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Белгија планира да почне со вакцинација од 5 јануари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: