Николовски: Оваа генерација политичари има обврска да ја интегрира земјата


Се гордеам што сум дел од оваа генерација која има одговорност да ја внесе државата во НАТО и ЕУ, за кои што се бореа со децении сите досегашни Влади и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот на СДСМ за градоначалник на Штип, д-р Сашко Николов во вечерашното онлајн обраќање пред граѓаните истакна дека меѓу приоритетите во неговата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на СДСМ Коста Петров кој денеска беше меѓу граѓаните во Штип, во директното вклучување, истакна дека Штип по 13 декември ќе остане на правиот ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ Коста Петров потенцирал дека Штип по 13 декември ќе остане на правиот пат, во сигурни раце со Сашко Николов, бидејќи во целата негова ...
| | веќе видена | слични

„Овие денови имам средби со млади луѓе, имав средби и со млади од Штип, и изненаден сум какви бизниси имаат младите таму. Навистина се мотивирав од нивната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најважна карактеристка за Сашко Николов е тоа што одбра да го направи во Штип, иако со својата стручност и компетентност може да оди во странство и да зема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека Македонија умира и секојдневно се рушат црни рекорди од корона вирусот, на СДСМ им е важно да имаат градоначалник во Штип. Денот кога Спасовски кажа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот за градоначалник на Штип на СДСМ доктор Сашко Николов во денешното онлајн обраќање до граѓаните меѓу приоритетите на својата програма ги истакна ...
| | веќе видена | слични

„Чистиот воздух е предуслов за здрави граѓани. Имаме проекти за поздрав живот на штипјани. Имаме две пешачки зони во Штип, но понекогаш загадениот воздух е ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски попладнево беше на средба со граѓани на општина Штип, каде пред пристуните рече декa Штип заслужува да има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовски: Оваа генерација политичари има обврска да ја интегрира земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: