Неидентификувани лица налетале на палатата, полицијата го прекинала бдеењето за Марадона


Диего Марадона почина вчера на 60 година во својот дом во Буенос Аирес. Целиот свет го потресе веста од Аргентина дека Марадона починал, и за жал набргу потоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ѕвездата на ПСЖ, Нејмар се присетува како го запознал Марадона кога имал 12-13 години и вели дека никогаш нема да го заборави гестот на аргентинскиот ...
| | веќе видена | слични

Диего Армандо Марадона почина пред една недела, на 25 ноември, во изнајмена куќа во Сан Андрес близу Буенос Аирес, Аргентина. Објавени се фотографии од куќата ...
| | веќе видена | слични

Аргентинските денови во изминативе неколку дена пишуваа за тоа дека Диего Армандо Марадона починал во крајно скромно живеалиште кое нудело навистина само ...
| | веќе видена | слични

На емисијата „Секретос вердадерос“ на аргентинска телевизија, се објави последна аудио порака на Диего Марадона пред да почине, која е упатена до момчето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неидентификувани лица налетале на палатата, полицијата го прекинала бдеењето за Марадона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: