[Став] За пошумувањето на Водно

2 копии

Без соодветно професионално подготвени кадри, реформите во правосудниот систем би биле невозможна мисија. Да помогнат во исполнување на еден од условите за ...
| | веќе видена | слични

„За намалување на загадувањето на амбиенталниот воздух, одржуваме постојана координација и со другите институции во државата, со Град Скопје и со ...
| | веќе видена | слични

Веќе три години на власт е градоначалникот Петре Шилегов кој ужива и мнозинство во Советот на град Скопје. Сега веќе влегуваме во изборна година кога ќе треба ...
| | веќе видена | слични

„Оддолжување на активностите нема, се работи систематски на утврдување на локациите, при што се согледуваат сите аспекти во смисла на пристапност на теренот, ...
| | веќе видена | слични

Дивите депонии што постојано се спалуваат од несовесните граѓани, но и недоволното зеленило на целата територија на Скопје, се дел од причините поради кои ...
| | веќе видена | слични

Текстот е победник на конкурсот за најдобар блог „ Имаш ли (по)добра идеја? “ организиран од Рес публика и ИКС. Пишува: Соња Стојадиновиќ Моделите на ...
| | веќе видена | слични

Пошумувањето на Водно како компензација за уништениот шумски фонд од гасоводот беше договорено уште во 2018 година. Владата издвои околу 43 милиони денари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шилегов изгуби во Скопје со разлика од 8.000 гласа, граѓаните во огромен број се определија за промени. Народот јасно даде глас против власта и против силно ...
сите 468 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари во интервју за Сител обвини дека во првиот круг на локалните избори, по нивните математики и ...
сите 349 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 377 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 124 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 173 | | | веќе видена

-До Општинската изборна комисија за вториот круг локални избори, во Кичево се доставени рекорден број барања на лица болни и изнемоштени кои побарале своето ...
сите 407 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 314 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш оствари средба со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 167 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[Став] За пошумувањето на Водно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: