Најбогатиот Французин стана уште побогат

2 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп ваи за еден успешен и богат бизнисмен. Неговот богатство беше проценето на околу 3 милијарди долари. И од тогаш навака ...
| | веќе видена | слични

 Повеќето луѓе не знаат речиси ништо за Бил Гејтс, освен дека е основач на Microsoft и еден од најбогатите луѓе на планетата. Но, Гејтс е многу интересна ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Во текот на пандемијата имаше многу откази од работа и намалени плати, а многумина ставија и клуч на врата. Дел од најголемите светски богаташи го зголемиле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 151 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најбогатиот Французин стана уште побогат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: