Од коронавирус почина поранешниот нaчалник на СВР Велес, Игор Ангеловски

Поранешниот началник на СВР Велес, Игор Ангеловски починал синоќа на инфективната клиника во Скопје како последица од вирусот Ковид-19, објави „Прес24.мк“ . ...
| | веќе видена | слични
2 копии

27-годишно момче од Куманово почина на инфективната клиника во Скопје. Пациентот немал претходни заболувања велат од МЗ освен покачена телесна тежина. Бил ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дваесет и седумгодишно момче од Куманово заразено со Ковид-19 почина на Клиниката за инфективни болести во Скопје, потврдуваат од Министерството за здравство. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

27-годишен пациент од Липково починал утринава на Клиниката за инфективни болести во Скопје од компликации од ковид-19, потврдија од Министерство за здравство. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пациент на возраст од 27 години од Куманово починал на Инфективната клиника во Скопје од ковид-19, потврдило Министерството за здравство за МКД.мк . Момчето ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од кумановскиот Центар за јавно здравје потврдија дека денеска на Инфективната клиника во Скопје починал 27-годишен пациент од Липково од компликации од ...
| | веќе видена | слични

За една недела трета жртва на ковид 19 на млад човек кој претходно немал никакви другизаболувања. 27 годишен кумановец починал на Инфективната клиника. Тој ...
| | веќе видена | слични

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, починало 27 годишно момче од Куманово без никакви коморбидитети. Од кумановскиот Центар за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, починало 27 годишно момче од Куманово без никакви коморбидитети, откако претходно било ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 164 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Албанија во последното деноноќие регистрирана е висока бројка на новозаразени, оздравени но и починати од последици од Ковид-19. – Во изминатите 24 часа од ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од коронавирус почина поранешниот нaчалник на СВР Велес, Игор Ангеловски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: