Светска банка: Пад на македонската економија за 4,1 %

4 копии

Европската асоцијација на аеродроми (ACI) најави дека 193 аеродроми ќе бидат изложени на ризик од неликвидност во наредните месеци, доколку патничкиот ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 28. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Огромните загуби што ги донесе корона кризата во авиосообраќајот ќе ги одложат и плановите за реконструкција и проширување ...
| | веќе видена | слични

Поради пандемијата и ограничувањата на патувањето во првите осум месеци од 2020 година, во светот имало 70 проценти или околу 700 милиони помалку меѓународни ...
| | веќе видена | слични

Коронакризата затвори дел од хотелите на охридско-струшката ривиера. Повеќе од 20 проценти од хотелските легла не работат, а ист толкав број се очекува да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Натпартиските простести кои синоќа се одржаа во 11 градови од денес прераснуваат во блокади во главниот град. ВМРО-ДПМНЕ вчера му постави ултиматум на ...
сите 487 | | | веќе видена

Речиси двојно поголем број оздравени пациенти – 544 од новодијагностицирани – 336 (од вкупно направени 1181 тестирање) се евидентирани во извештајот за ...
сите 1003 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Италијанскиот новинар фриленсер Франческо Касалини вели дека нашата земја треба да преговара со Бугарија, и покрај блокадата за почетокот на преговорите со ...
сите 592 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 149 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 118 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде претежно сончево, по одделни котлини со појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светска банка: Пад на македонската економија за 4,1 %

Од:
До кого (е-маил):
Порака: