Црн биланс од пандемијата: Светскиот туризам изгуби 730 милијарди долари

Поради пандемијата и ограничувањата на патувањето во првите осум месеци од 2020 година, во светот имало 70 проценти или околу 700 милиони помалку меѓународни ...
| | веќе видена | слични

Најновите блокади најавени во Европа во последниве денови за спречување на ширењето на коронавирусот предизвикуваат бран на деградирање на економскиот раст, ...
| | веќе видена | слични

Сезоната на празници може да биде историска за две од најголемите компании на берзата, при што приходите се очекува да ја надминат границата што ретко се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинеската компанија Шаоми се проби на третото место на листата на продавачи на паметни телефони во светот за кварталот јули-септември, потиснувајќи го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинеската компанија Ксиаоми стана трета во светот по малопродажба на паметни телефони во периодот јули-септември, со што го потисна американскиот технолошки ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Коле Чашуле во емисијата „Седмица“ говореше за фамозната изјава на Заев која предизвика бурни реакции во јавноста. За ова беше пренесе и статусот на Милчин ...
сите 300 | | | веќе видена

Од изјавите на Заев дознаваме дека, сепак, имало преговори со соседна Бугарија, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во статус објавен на социјалните ...
сите 375 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 279 нови случаи на ковид-19 во Скопје-279 и496 оздравени пациентиПочинати во ...
сите 297 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 134 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска продолжува со протести во 11 градови кои ќе започнат во 18 часот.Од партијата додаваат дека продолжуваме, заедно со народот против ...
сите 213 | | | веќе видена

До почетокот на оваа недела требаше да бидат завршени сите правни работи за да може поранешната болница „Мала Богородица“ да почне да ги прима првите пациенти ...
сите 501 | | | веќе видена

Американскиот производител на вакцини „Новавакс“ денеска соопшти дека повторно го одложува почетокот на последната фаза од тестирањето на експерименталната ...
сите 233 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црн биланс од пандемијата: Светскиот туризам изгуби 730 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: