ВО ТРИЈАЖНИОТ ЦЕНТАР ВО ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ И ПО 40 ПРЕГЛЕДИ ДНЕВНО: Сите се позитивни на ковид, директорот Костов за Фактор


Амбулантата во Ковид-тријажниот центар во ГОБ „8 Септември“ која работ 24 часа дневно се прават и по 40 прегледи. Директорот на болницата, д-р. Христијан ...
| | веќе видена | слични
11 копии
8 копии

– Во оваа криза сметам дека не треба профит да гледаат. Нека излезат во пресрет и нека ги намалат цените на тестирањето. Соочени со овој голем притисок освен ...
| | веќе видена | слични

Монтажната амбуланта на Клиниката за пулмологија и алергологија работи веќе втор месец, дневно се прегледуваат по 80-тина пациенти, но не работи со пациенти ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На неговото гостување во емисијата „Топ-Тема“ на Телма, министерот за здравство, Венко Филипче, тврдеше дека уште од самиот почеток министерството ги пријавува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На никој не му е ускратено правото да се јави во болничка установа во кој било град и да живее, не само на Инфективната клиника, инфективни оделенија има ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче во вечерашното гостување во ТВ Телма изјави дека една од причините за тоа што Македонија има висока стапка на смртност од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство и трите најголеми приватни болници, „Систина“, „Жан Митрев“ и „Ре-медика“, синоќа се договорија да соработуваат во борбата против ...
сите 648 | | | веќе видена

Бугарија ја става историјата во служба на одредена нација, наметнувањето на национална историја на друг е малтретирање и исто така не е во согласност со ...
сите 531 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО ТРИЈАЖНИОТ ЦЕНТАР ВО ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ И ПО 40 ПРЕГЛЕДИ ДНЕВНО: Сите се позитивни на ковид, директорот Костов за Фактор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: