Ковид 19 ги полни болниците во Охрид и Струга


Влошената состојба со Ковид 19 полека ги троши капацитетите на здравството. Има голем двонеделен скок на бројот на хоспитализирани. Тројца здравствени ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерството за здравство интензивно работи на проширување на капацитетите за прием на пациенти инфицирани од Ковид 19. Освен модуларното одделение во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Попладнево околу 17 часот на инфективното одделение во велешката болница почина 61 годишна пациентка од Велес, објави Република . Пациентката била во тешка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска рече дека насекаде во Европа се праќаат пациенти од една во друга држава. И Македонија се спрема за такво ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот забрзано се шири низ земјава денеска беа регистрирани 404 нови слуачи и починати 14 лица во болнички услови. Скопје 11201, активни 3388 Струмица ...
| | веќе видена | слични

Есенскиот бран на новозаразени ги оптерети државните болници и лаборатоМинистерот за здравство убедува дека од понеделник ќе се пуштат повеќе термини за ...
| | веќе видена | слични

Тројца здравствени работници од Клиниката за гинекологија имаат Ковид 19 и во моментот се на домашно лекување. Двајца лекари и 6 сестри од струмичката болница ...
| | веќе видена | слични

Инфективните одделенија се преполнуваат, а пациенти со ковид-19 се сместуваат и на интерните одделенија во дел од болниците низ земјава, информираше министерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ечиси двојно поголем број оздравени пациенти – 544 од новодијагностицирани – 336 (од вкупно направени 1181 тестирање) се евидентирани во извештајот за ...
сите 1007 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Луис Хамилтон оваа недела славеше на трката за Големата награда на Бахреин и во викендот кој следи Бахреин ќе биде домаќин на најбрзиот караван. Имено, според ...
сите 96 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 149 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 118 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид 19 ги полни болниците во Охрид и Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: