Ковид-19 ги наполни болниците, се празнат одделенија за да се најде слободен кревет


Министерството за здравство интензивно работи на проширување на капацитетите за прием на пациенти инфицирани од Ковид 19. Освен модуларното одделение во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот Антонио Милошоски пренесува искуство од пацинет кој се обидува да закаже кардиолошки преглед во време на ковид-пандемија. Еве како се загрозуваат ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 696 лица се хоспитализирани во моментов на клиниките во државата кои хоспитализираат ковид пациенти. Д-р Жарко Караџовски, претседател на Комисијата за ...
| | веќе видена | слични

56 приватни интернисти кои имаат договор со Фондот за здравство доброволно ќе се пријавуваат за дежурства во ковид – центрите низ земјава. Списокот ќе се прави ...
| | веќе видена | слични

Денеска почна закажувањето за правење брзи тестови кои детектираат корона вирус, а интересот е толку голем што термините се пополнети до 10.ноември. Директорот ...
| | веќе видена | слични

Ако сакате во Институтот за јавно здравје да направите тест за ковид – 19 надвор од протоколите, односно да го направите приватно поради патување на пример за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Квалитетните тестови од фирмата „Abbott“ кои што даваат 99.6 отсто точност на резултатот за Ковид-19 од следната недела ќе бидат достапни и во Здравствениот ...
| | веќе видена | слични

Од понеделник, граѓаните ќе можат преку дадениот телефонски број во медиумите да закажуваат и да направат брзи тестови. Здравствениот дом Скопје е прва ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 321 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

На вечерашниот протест во Велес познат под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ се обрати членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев кој истакна дека ...
сите 59 | | | веќе видена

Заменик-помошник државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Метју Палмер, за „Гласот на Америка“ порача дека пристапниот процес за во ЕУ треба да се ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид-19 ги наполни болниците, се празнат одделенија за да се најде слободен кревет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: