Владата утре ќе ја одржи 80 седница

9 копии

 Владата на вчерашната седница ги разгледала и усвоила информацијата за склучување анекс за изменување и дополнување на поединечниот колективен договор за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата на денешната 81-седница ги усвои измените на Предлог програмата за финансиска поддршка во земјоделството за 2018 година, заедно со предлог Уредбата за ...
| | веќе видена | слични

81 седница на Владата на РМ: Шест милиони денари помош за Грција за справување со пожарите; Одлука за остварување на договорениот откуп на произведената ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти владината прес-служба, со оваа програма и со новата уредба, кои се предложени заради воведување на нова подмерка - Директни плаќања за ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната седница го прифати Предлог-законот за изменување на Изборниот законик, по скратена постапка. Со предлог-законот ќе се овозможи избор на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата на денешната седница ја усвои информацијата за повеќегодишна набавка на инсулин, глукагон, инсулински игли, ленти за мерење шеќер и инсулински пумпи со ...
| | веќе видена | слични

Од владината прес-служба информираа дека за спроведување на набавката е задолжено министерството за здравство. Владата ја прифати и информацијата за почнување ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на редовната 80-та седница го прифати Предлог-законот за изменување на Изборниот законик, по скратена постапка. Со предлог-законот ќе се овозможи избор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата денеска усвои информација за активностите за редефинирање на начинот и утврдување на критериумите за наменските и блок дотации за општините. Владата го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 163 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 221 | | | веќе видена

Сублимираниот извештај од главните сугестии и предлози за усовршување на нацрт амандамните во рок од два дена ќе биде доставен до Собранието, наведуваат од ...
сите 353 | | | веќе видена

„Нема да дозволиме паркингот што досега го плаќавме 350 денари месечно, да се покачи на 850”. Вработени во клиничкиот центар Мајка Тереза во Скопје се собраа ...
сите 87 | | | веќе видена

„СДСМ ја распродава државата по сите основи. Република Македонија две години оди надолу. Неколку нерасветлени убиства откако СДСМ е на власт, а министерот за ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата утре ќе ја одржи 80 седница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: