Владата утре ќе ја одржи 80 седница

9 копии

 Владата на вчерашната седница ги разгледала и усвоила информацијата за склучување анекс за изменување и дополнување на поединечниот колективен договор за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата на денешната 81-седница ги усвои измените на Предлог програмата за финансиска поддршка во земјоделството за 2018 година, заедно со предлог Уредбата за ...
| | веќе видена | слични

81 седница на Владата на РМ: Шест милиони денари помош за Грција за справување со пожарите; Одлука за остварување на договорениот откуп на произведената ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти владината прес-служба, со оваа програма и со новата уредба, кои се предложени заради воведување на нова подмерка - Директни плаќања за ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната седница го прифати Предлог-законот за изменување на Изборниот законик, по скратена постапка. Со предлог-законот ќе се овозможи избор на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата на денешната седница ја усвои информацијата за повеќегодишна набавка на инсулин, глукагон, инсулински игли, ленти за мерење шеќер и инсулински пумпи со ...
| | веќе видена | слични

Од владината прес-служба информираа дека за спроведување на набавката е задолжено министерството за здравство. Владата ја прифати и информацијата за почнување ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на редовната 80-та седница го прифати Предлог-законот за изменување на Изборниот законик, по скратена постапка. Со предлог-законот ќе се овозможи избор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата денеска усвои информација за активностите за редефинирање на начинот и утврдување на критериумите за наменските и блок дотации за општините. Владата го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иако не преставува закана по Русија, влезот на Македонија во Алијансата и ЕУ заедницата ќе помогне да се стабилизира историски немирниот дел на Европа, напиша ...
сите 226 | | | веќе видена

Со сведочењето на Сашо Тасевски вечерва во 23 часот заврши целодневното рочиште за настаните во Собранието за 27 април минатата година. Судијката Добрила ...
сите 207 | | | веќе видена

Грчкиот весник „Екатимерини" открива дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција ја сменила изјавата на премиерот Зоран ...
сите 118 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 169 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата утре ќе ја одржи 80 седница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: