Рација кај шефот на Ауди

Директен удар врз шефот на Ауди, Руперт Штадлер - иследници денеска го претресоа неговиот дом поради сомневања за измама во скандалот со издувни гасови. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии
4 копии
5 копии

Извршниот директор на „Ауди“ Руперт Стадлер е уапсен во врска со скандалот со мамење за емисија на штетни гасови, соопшти денеска матичната компанија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потребна е дискусија за повторно отворање на предлог договорот за Брегзит, но тоа ќе биде можно единствено ако нови преговори поддржат сите земји членки на ЕУ, ...
сите 397 | | | веќе видена

Со своја рака го потпиша законот на употреба на албанскиот јазик, но денешната седница ја водеше на македонски. И од СДСМ велат дека Законот за употреба на ...
сите 297 | | | веќе видена

Постои рок во кој ќе треба да ги смениме личните документи поради новото име на земјата, која со уставните измени е преименувана во Република Северна ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рација кај шефот на Ауди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: