Турција ја доби првата испорака на руски ракетен систем С-400

5 копии
4 копии

ЕУ на одредено време ќе ги суспендира разговорите на високо ниво со Анкара, поради “нелегално” дупчење на морското дно во потрага за гас и нафта во близина на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Европската унија на одредено време ќе ги прекине разговорите на високо ниво со Анкара, како и преговорите за договорот за воздушен сообраќај, а ќе ги замрзне и ...
| | веќе видена | слични

Стејт департментот соопшти дека акциите на Анкара се провокативен чекор што крева тензии во регионот Администрацијата на Трамп ја повика Турција да престане со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турција ја очекуваат негативни последици доколку се реализираат испораките на руските противвоздушни ракетни комплекси С-400, изјави пред новинарите во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Испораката на руските ракетни системи С-400 во Турција би можела да биде реализирана денес, објави „Хабертурк“.Според наводите на весникот, системот С-400 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 43 | | | веќе видена

* И други бизнисмени го пријавуваат рекетот, истрагата останува кај Боки 13 и Кичеец Еден пријавил па почнала истрагата, но по обелоденувањето на случајот и ...
сите 168 | | | веќе видена

На Новак Ѓоковиќ во Швајцарија, татковината на неговиот ривал Роџер Федерер, го чекало едно слатко изненадување. Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ, по ...
сите 280 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска преку соопштение информира дека не се создадени услови за постигнување консензус за организирање на лидерската ...
сите 341 | | | веќе видена

Турските научници предупредуваат за опасноста од нови силни земјотреси што го загрозуваат Истанбул и реонот на Мраморно море, пишува денеска турскиот весник ...
сите 11 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција ја доби првата испорака на руски ракетен систем С-400

Од:
До кого (е-маил):
Порака: