ДПА и официјално во владата


11 копии

Премиерот Зоран Заев попладнево го испрати предлогот за промена на составот на Владата до Собранието на Република Македонија. Досегашната министерка за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Досегашната министерка за образование Рената Тренеска Дескоска е предложена за нова министерка за правда, а за министер за образование нејзиниот актуелен ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Предлозите за нови министри во Владата на Република Македонија најверојатно ќе се најдат на седница на Собранието следната недела. Кормилото во Министерството ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Премиерот Зоран Заев попладнево го испрати предлогот за промена на составот на Владата до Собранието на Република Македонија, јави МИА. Се очекува, седницата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДПА и официјално во владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: