Надал по 11 пат ја освои Барселона

Рафаел Надал и Роџер Федерер продолжуваат со неочекуваната доминација во светот на тенисот и покрај тоа што ја „заминаа“ 30-тата година, и долгогодишниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Светскиот рекет број еден, Рафаел Надал изјави дека ја почитува одлуката на Рожер Федерер да не игра на турнирите кои се на земјена подлога. Минатата сезона, ...
| | веќе видена | слични

Првиот светски рекет, Рафаел Надал, смета дека Роџер Федерер, го скока делот од сезоната кога се игра на земјана подлога, за да ја сочува својата аура на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 137 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 175 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Мицкоски се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надал по 11 пат ја освои Барселона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: