Вејн Руни си пресади коса

3 копии

Англискиот фудбалски репрезентативец и најдобар фудбалер на шампионот Манчестер јунајтед, Вејн Руни призна дека билна пресадување коса, пренесува BBC. На микроблогот Твитер, Вејн Руни соопшти дека за пресадување на косата посетил врвна лондонска клиника за на својата проретчена фризура да и’ го врати сјајот и притоа нагласува дека е одушевен од резултатот. Руни појасни дека се решил на третманот бидејќи почнал да ќелави на 25 години а своите обожувачи ги прашува дали може да му препорачаат некаква маст. Бидејќи главата му е се’ уште малку отечена и го боли. Неговата сопруга Колин , пак, на својот профил ја потврдува информацијата но нагласува дека таа не го наговорила на овој третман. Поради жолти картони, Вејн Руни не настапи за Англиската репрезентација на „Вембли“ против Швајцарија во меч од квалификациите за Европското првенство во Украина и Полска 2012, кој заврши со поделба на пленот 2:2.
| | веќе видена | слични

Руни си пресади коса за 30.000 фунти Вејн Руни им призна на своите фанови преку Твитер дека навистина бил на третман за пресадување коса. Задоволен од првичните резултати, 25-годишниот напаѓач на Манчестер јунајтед решил да излезе во јавноста откако беше разоткриен од весникот "Сан". - Сакам да им потврдам на моите обожаватели дека бев на трансплантација на коса. Оќелавев на 25 години, па си реков: "Зошто да не?" Воодушевен сум од резултатите - напиша Руни на својата Твитер-страница. Познато е дека ваков третман чини околу 30.000 фунти, што е петина од неделната плата на Руни. Тој не дозволи фановите долго да бидат во неизвесност околу неговиот нов изглед, па ја објави првата фотографија само два дена по зафатот. - Еве ја мојата нова глава. Сега е уште малку крвава. Ќе ми требаат неколку месеци да порасне. Може ли некој да ми препорача добар гел за коса? - се пошегува Руни. И додека јавноста со големо нетрпение очекуваше да види како изгледа Руни сега, англиските медиуми направија неколку фотомонтажи, па ги ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и пет годишниот фудбалер за таа цел издвои 30 илјади фунти, а преку Твитер со пријателите и обожавателите ја подели својата фотографија по интервенцијата. Тој се пожали дека трансплантацијата и не е така безболна. - Ќе бидат потребни неколку месеци за косата да порасне. Се уште сум малку крвав, но тоа е нормално, изјави Руни.
| | веќе видена | слични
3 копии

Славниот фудбалер Вејн Руни одлучи да го реши својот проблем со ќелавоста со одење на трансплантација на коса... 25 годишниот Вејн Руни за тоа издвоил 30.000 фунти, а преку Твитер со пријателите и обожавателите споделил и фотографија по операцијата и се пожалил дека трансплатацијата и не е сосема безболна:"Ќе требаат неколку месеци косата да порасне. Уште е малку крвавно, но тоа е нормално".
| | веќе видена | слични
3 копии

Вејн Руни, фудбалерот на Манчестер Јунајтед имаше трансплантација на косата во една клиника во Лондон, која чинела околу 30 илјади фунти, пренесува „Дејли Телеграф“. Тој ја покажа новата коса на своите 780 илјади фанови на Твитер, пред да замине на летен одмор во Барбадос. „Ова е мојата нова глава. Ќе треба неколку месеци да порасне косата. Уште е по малку крвава. Но, тоа е нормално“, гордо објави Вејн Руни. Предходно Руни го искажа своето воодушевување од операцијата: „Оќелавев на 25 години и зошто да не го направам ова“.
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни преку својот Твитер профил откри како изгледа по трансплатацијата на коса “Здраво на сите, еве како изгледа мојата глава.” – напиша Руни на својот Твитер профил и постираше негова слика со ’новата фризура’ по трансплатацијата на коса. 25 годишниот Руни, речиси целосно ја загуби косата па затоа реши да замине на трансплатација на коса, третман кој беше направен изминатиов викенд во една клиника во Англија. Англискиот интернационалец, кој заминува на одмор во Барбадос на своите 780 000 Твитер следбеници исто така им пренесе дека ќе бидат потребни неколку месеци за новата коса да порасне. “Ќе бидат потребни неколку месеци за косата да порасне. Сеуште имам крв на главата. Но тоа е нормално.”
| | веќе видена | слични

Вејн Руни конечно откри како изгледа по пресадувањето на коса минатата недела во една од врвните клиники во Лондон. Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, разочаран од тоа што косата почна да му опаѓа на млади години, се одлучи да замине на операција по која конечно ги покажа слоките од својата нова фризура. Минатата недела Руни, несакајќи да крие од јавноста и своите фанови, на својот профил на Твитер напиша дека бил на трансплантација на коса и дека е воодушевен од резултатите. Со постирањето на својата последна слика, Руни на своите 784.000 следбеници им напиша: “ Здраво на сите, ова е мојата глава по операцијата. Ќе бидат потребни неколку месеци да порасне. Се уште крварам помалку, но тоа е нормално “.
| | веќе видена | слични

Вејн Руни викендов направи трансплантација на косата во една клиника во Англија, а веќе денеска ја објави и првата фотографија. На својот Твитер профил напаѓачот на Манчестер Јунајтед напиша дека ќе бидат потербни неколку месеци косата да порасне и да го добие посакуваниот облик. Руни на 25 години речиси целосно ја загуби косата, но во денешно време парите можат да купат сè, па дури и нова бујна коса. Со нетрпение чекаме да видиме за каков стил ќе се одлучи Руни кога ќе му порасне косата, можеби ќе направи „трајна“ или пак плетенки? Останува да почекаме. Трансплантација на косата направија и претседателот на Милан, Силвио Берлускони и новиот тренер на Јувентус, Антонио Конте.
| | веќе видена | слични

25-годишниот фудбалер Вејн Руни призна дека во една клиника во Лондон подлегнал на пресадување коса. Имено, фудбалерот минатиот четврток бил виден како излегува од клиниката во Лондон, со качкет под кој се гледала коса. А дека се гласините точни, потврди и самиот Руни на својот Твитер профил. "Само да им потврдам на сите оние кои ме следат дека направив трансплантација на коса. Почнав да ќелавам на 25 години, па зошто да не. Воодушевен сум од резултатите", напишал Руни. "Сеуште имам модринки и оток на главата, но штом се повлечат вие ќе бидете првите кои ќе ја видат мојата коса. Дали има некој да ми препорача добар гел? Хаха. Трансплатација ја направив во клиниката Харли Стрит во Лондон. Голема благодарност до целиот персонал кој се грижеше за мене", напишал фудбалерот.
| | веќе видена | слични

Флеш-вести Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни, призна дека во една лондонска клиника си пресадил коса. Фудбалерот е виден уште во четвртокот како излегува од болницата со капче на главата. Тој самиот ја потврди веста на „Твитер“. „Да им кажам на оние што ме следеа дека направив трансплантација на коса. Почнав да ќелавам со 25 години, зошто да не. Одушевен сум од резултатите“, напиша Руни. „Се' уште имам модринки и отечена ми е главата. Но, штом се подобро состојбата вие ќе ја видите први мојата нова коса. Дали има некој да ми препорача гел? Ха, ха, ха... Му благодарам на целиот персонал што се грижеше за мене“, додаде Руни. Барселона загуби од МанЧестер Ј. во битката за СанЧез од Удинезе Според пишувањата на англиските весници Манчестер јунајтед, сепак, успеа да ја победи Барселона во нешто - ја привлече чилеанската ѕвезда од Удинезе, Алекси Санчез. Наводно, пресудна била понудата на Англичаните од 25 милиони фунти. Санчез, кој е офанзивен среден играч, одигра одлична сезона за Удинезе и постигна 12 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас успеа да го подобри имиџот во меѓународната заедница и да изврши притисок врз политичките противници, благодарение на ...
сите 347 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Речиси пет и пол часа траеше расправата на Комисијата за национална одбрана и надворешни работи во грчкиот парламент за нацрт закон според кој се ратификува и ...
сите 116 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 188 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Откако се врати Кина, во строго чувана тајност пристигнала во Србија, поради работни обврски . Видена е за прв во јавноста кога излегувала од автомобил за ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вејн Руни си пресади коса

Од:
До кого (е-маил):
Порака: