Прегазено 12 годишно дете во Скопје

8 копии

Дете на возраст од 12 години вчера околу пладне било прегазено на улицата „Јустинијан Први“. -Сообраќајна незгода се случила кога „Голф“ управуван од К.Б.(47) од Скопје удрил во 12 годишен пешак од с.Батинци-Скопје кој во незгодата се здобил во телесни повреди, информираат од полицијата. Детето било пренесено во ГОБ-Скопје и по укажување на лекарска помош е пуштено на домашно лекување.
| | веќе видена | слични

Три лица се здобиле со побреди во сообраќајна незгода која денеска се случила околу 14:30 часот кај надвозникот „Сателит“ во населбата Карпош на магистралниот пат Куманово – Свети Николе. Меѓу повредените има и едно шестгодишно дете, а сите три лица се надвор од животна опасност. Еден од повредените има рана во пределот на главата која е сошиена, а има и повреди на градниот кош поради што е заржано на понатамошно лекување во болницата. Како што информираше дежурниот хирург во Општа болница Куманово, Драган Тасевски, на лекување е задржано и шестогидшното дете, а третото лице кое се здобило со контузија на градниот кош по укажаната лекарска помош било пуштено на домашно лекување. Несреќата се случила кога патничко моторно возило „рено“ со кумановски регистарски таблички кое го управувал 50 годишниот С.Т од Куманово движејќи се од регионалниот кон магистралниот пат, претекнувајќи возило, изгубил контрола и удрил со предниот дел во „шкода“ со беровски регистраски таблички кое пак го управувал 37 годишниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

– Едното лице е со рана во предел на главата, сошиена е, а има повреда и на граден кош и е задржан за понатамошно лекување во болницата. Задржано е и дете со повреда на граден кош и на левото рамо и тоа е задржано за лекување. Третата личност има повреди, контузија на граден кош, а по примената терапија, е пуштен е на домашно лекување, изјави Тасевски. СВР Куманово по извршениот увид информира дека несреќата се случила кога патничко моторно возило „рено“ со кумановски регистарски таблички кое го управувал 50 годишниот С.Т од Куманово движејќи се од регионалниот кон магистралниот пат, претекнувајќи возило, изгубил контрола и удрил со предниот дел во „шкода“ со беровски регистерски таблички кое пак го управувал 37 годишниот Љ.Б.,кој се движел во спротивна насока. Сообраќајот на патниот правец Куманово – Свети Николе беше во прекин.
| | веќе видена | слични
11 копии

Три лица, од кои едното шестгодишно дете, се здобиле со повреди во сообраќајната несреќа којашто се случила денеска во 14:30 часот, кај надвозникот „Сателит“ во Куманово помеѓу два патнички возила. Сите тројца се надвор од животна опасност, информира дежурниот хирург од кумановската болница Драган Тасевски. - Едното лице е со рана во предел на главата, сошиена е, а има повреда и на граден кош и е задржан за понатамошно лекување во болницата. Задржано е и дете со повреда на граден кош и на левото рамо и тоа е задржано за лекување. Третата личност има повреди, контузија на граден кош, а по примената терапија, е пуштен е на домашно лекување, изјави Тасевски. СВР Куманово по извршениот увид информира дека несреќата се случила кога патничко моторно возило „рено“ со кумановски регистарски таблички кое го управувал 50 годишниот С.Т од Куманово движејќи се од регионалниот кон магистралниот пат, претекнувајќи возило, изгубил контрола и удрил со предниот дел во „шкода“ со беровски регистраски таблички кое пак го ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Тешко повредено е деветгодишно дете кое вчера во Чаир било удрено од патничко возило „форд фокус“. Според МВР, несреќата се случила на улицата „Лазо Трповски“, а со возилото, со скопски регистарски ознаки, управувал Ќ.Ф.(59) од Скопје. Детето има фрактура на двете коски од левата подлактица. Префрлено е во ГОБ „Св. Наум Охридски“ и задржано на натамошно лекување.
| | веќе видена | слични

Според МВР, несреќата се случила на улицата „Лазо Трповски“, а со возилото, со скопски регистарски ознаки, управувал Ќ.Ф.(59) од Скопје. Детето има фрактура на двете коски од левата подлактица. Префрлено е во ГОБ „Св.Наум Охридски“ и задржано на натамошно лекување. 
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера околу 15 часот од болницата „Св.Наум Охридски“, пријавено е дека е донесено повредено 9-годишно дете пешак од Скопје од сообраќајна незгода.- На улицата „Лазо Трповски“ во населба Чаир патничко возило „Форд Фокус“ со скопски регистарски ознаки управувано од 59-годишниот Ќ.Ф. од Скопје удрил во 9-годишниот пешак - велат од МВР.Детето се здобило со тешки телесни повреди, фрактура на двете коски од левата подлактица, по што е задржано на понатамошно лекување.
| | веќе видена | слични
3 копии

Деветгодишно детенце од Чаир било прегазено на улица, по што итно било хоспитализирано. Од МВР информираат дека несреќата се случила попладне на улицата „Лазо Трповски“ во Чаир кога автомобил „Форд Фокус“ управуван од 59-годишниот Ѓ.Ф.удрил во деветгодишното детенце, а за жал тоа се здобило со фрактури на две коски на лева подлактица. Детето е задржано на лекување.
| | веќе видена | слични

Повреденото дете е задржано на лекување на ГОБ „Св. Наум Охридски“ од каде што случајот бил пријавен во полиција Деветгодишно дете е тешко повредено во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне во Чаир. Детето се здобило со скршеници на едната рака. Од Министерството за внатрешни работи информираат дека несреќата се случила попладне на улицата „Лазо Трповски“ во Чаир кога автомобил „форд фокус“ управуван од Ѓ.Ф.
| | веќе видена | слични
4 копии

Со телесни тешки повреди, фрактури на две коски на лева подлактица се здобило 9-годишно дете во сообраќајна несреќа која се случила вчера во Скопје. Од МВР информираат дека несреќата се случила попладне на улицата „Лазо Трповски“ во Чаир кога автомобил „Форд Фокус“ управуван од Ѓ.Ф. (59) удрил во деветгодишното дете пешак. Повреденото дете е задржано на лекување на ГОБ „Св. Наум Охридски“ од каде случајот бил пријавен во полиција која работи на целосно расчистување на сообраќајната несреќа.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 70 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 258 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прегазено 12 годишно дете во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: