Утре лидерите повторно на преговарачка маса


Собранието попладнево со 68 гласови „за“ ја донесе одлуката за распишување референдум за името. Пратениците го утврдија референдумското прашање, кое ќе гласи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Собранието ја усвои одлуката за прераспределба на средства помеѓу буџетските корисници, со која се обезбедуваат средства за спроведување на референдумот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Се кратат помали суми од повеќе поголеми буџетски корисници, а се алоцираат 210,4 милиони денари за спроведување на претстојниот референдум, со одлуката за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерството за финансии соопшти дека се обезбедуваат средства, без да има влијание врз тековното работење на буџетските корисници ниту, пак, врз ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Хелсинки, на конгресот на ЕПП, затворската казна за поранешниот премиер и лидер на партијата Никола ...
сите 178 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре лидерите повторно на преговарачка маса

Од:
До кого (е-маил):
Порака: