16 години од Рамковниот договор


2 копии
17 копии

Шеснаесет години од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор, со кој се стави крај на воениот конфликт во Македонија во 2001 година и се постави рамка за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, утре ќе се обрати по повод одбележувањето на 16 години од потпишувањето на Охридскиот Рамковен договор. Договорот за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од понеделник ќе биде сослушан возачот на автобусот што се преврте на автопатот Велес-Скопје, при што беа повредени 28 патници, а подоцна 68-годишна скопјанка ...
сите 313 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупција на денешната јавна седница донесе одлука да отвори предмет за поднесениот приговор од страна на Љупчо Георгиевски ...
сите 362 | | | веќе видена

Интегрално го пренесуваме владиното соопштение во врска со телефонскиот разговор меѓу македонскиот премиер и спракиот претседател: „Премиерот Зоран Заев и ...
сите 471 | | | веќе видена

Абдул Рахман Мешках (18), кој уби две жени и рани осум лица, се изјасни виновен, но негираше дека нападите му биле мотивирани од тероризам, наведе неговиот ...
сите 160 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на РМ, Ѓорге Иванов, одговори на реакцијата на Министерството за одбрана на неговиот говор на прославата на Денот на Армијата. ...
сите 146 | | | веќе видена

Македонскиот шампион Вардар успеа да оствари голема победа (2:0) над фаворизираниот Фенербахче во првиот од двата натпревари кои овие две екипи ќе ги одиграат ...
сите 322 | | | веќе видена

Немам забелешка на постапката на СЈО, вели Љупчо Палевски, откако завчера по околу 20 часа поминати во полициска станица беше на распит и во Специјалното јавно ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

16 години од Рамковниот договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: