ДЕВОЈКАТА НА РОНАЛДО БРЕМЕНА: Дали оваа фотографија го докажува тоа? (ФОТО)


Фудбалерот раката ја држи на „сомнителното“ стомаче на својата 22-годишна девојка Поради најновата објава што португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо ја постави на својот инстаграм-профил , на интернет веднаш почнаа да се шират шпекулации дека неговата девојка Георгина Родригез е бремена. Имено, на фотографијата што ја објави славниот фудбалер, тие двајца релаксирано седат на каучот, а тој раката ја држи на „сомнителното“ стомаче на својата 22-годишна девојка. A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on May 25, 2017 at 12:33pm PDT На фановите им е сомнително и тоа што Роналдо воопшто објавил фотографија со девојката бидејќи е познат по тоа што своите досегашни партнерки ги држеше далеку од очите на јавноста, а уште подалеку од неговите профили на социјалните мрежи. A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on May 16, 2017 at 4:57am PDT Гласините за бременост се појавија уште по неодамнешниот одмор на Ибица, каде што Георгина парадираше во минијатурен костим за капење, а оваа фотографија само ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Минав повеќе години во Манчестер Јунајтед, и таму никогаш не се случи фановите на домашен терен да ме исвиркаат. Можеби тоа е така, поради тоа што во Англија е сосема друга култура, друга земја. Јас сум среќен во Мадрид, но ако зборувам искрено, ми недостига Англија затоа што ги враќам назад сеќавањата, изјави ѕвездата на Реал (М) Кристијано Роналдо иако постигна маестрален успех со Реал Мадрид овие неколку сезони, сепак, неговата душа и срце се уштетежнеат кон едно поодамнешно минато, во кое имаше исто така успех во сосема друга лига и култура, во Премиерлигата. Португалецот непосредно пред финалето во ЛШ со Јувентус, потенцираше само колку му недостасува Премиерлигата и Манчестер Јунајтед, и даде уште некои интересни видувања за тоа како минувал во Англија. Минав повеќе години во Манчестер Јунајтед, и таму никогаш не се случи фановите на домашен терен да ме исвиркаат. Можеби тоа е така, поради тоа што во Англија е сосема друга култура, друга земја. Јас сум среќен во Мадрид, но ако зборувам искрено, ми ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо признава дека посакува Хамес Родригез да остане во Реал, но дека сепак, тој си има свои причини зошто да замине од Мадрид. Родригез во Реал пристигна 2014 година, веднаш по СП во Бразил кога воодушеви со својата игра, а сезонава одигра само 33 натпревари во сите натпреварувања и постигна 11 голови и 13 асистенции, што е сигурно премалку за неговото резиме, но и неговите амбиции. „ Хамес има свои причини зошто сака да замине, и тоа мора да го почитуваме. Ако не е среќен и ако не сака да биде повеќе овде, тогаш треба да се види што е најдобро за него. Доколку ме праша за мислење, би му рекол да остане “. Португалецот појасно дека Хамес има проблем, и дека тоа е недоволното играње. „ Јасно е дека тој има свои замерки, и најдобро би било да игра повеќе, но тоа се многу лични работи. Има потенцијал да игра за Реал Мадрид, но има свои причини зошто сака да замине, тоа мора да го почитуваме “, констатира Роналдо. Се повеќе се гласни најавите дека тој ќе замине од Мадрид, и дека неговата следна ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо иако постигна маестрален успех со Реал Мадрид овие неколку сезони, сепак, неговата душа и срце се уштетежнеат кон едно поодамнешно минато, во кое имаше исто така успех во сосема друга лига и култура, во Премиерлигата. Португалецот непосредно пред финалето во ЛШ со Јувентус, потенцираше само колку му недостасува Премиерлигата и Манчестер Јунајтед, и даде уште некои интересни видувања за тоа како минувал во Англија. „ Минав повеќе години во Манчестер Јунајтед, и таму никогаш не се случи фановите на домашен терен да ме исвиркаат. Можеби тоа е така, поради тоа што во Англија е сосема друга култура, друга земја. Јас сум среќен во Мадрид, но ако зборувам искрено, ми недостига Англија затоа што ги враќам назад сеќавањата “. Тој исто така истакна дека свиркањето кое доаѓа од трибини некогаш на „Сантијаго Бернабеу“ за него било доста непријатно и вознемирувачки. „ Не ми се допаѓа тоа, и тоа не е нормално да те свиркаат на домашен терен, тоа воопшто не ми се допаѓа. Тоа не треба да биде случај за ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез се релаксираат на Корзика. Парот беше уловен додека уживаше на идиличниот остров. Фотографиите ги засилија гласините дека 23-годишниот модел го очекува првото дете со славниот Португалец. Со нив беше и 6-годишниот син на фудбалерот на Реал Мадрид.Гласините за бременоста започнаа кога Кристијано ја објави првата фотографија со Џорџина на Instagram, на која и двајцата го држат нејзиното стомаче.
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо е актуелен во шпанските медуиуми со извадоци од едно телевизиско интервју, а во еден од последните говори и за Хамес Родригез. Неговиот соиграч не крие дека не е задоволен од минутажата која ја добива од Зинедин Зидан, а тоа може да биде причина ова лето да се раздели со Реал Мадрид. Роналдо има свој став за статусот на Колумбиецот. – Јас лично би бил среќен ако Хамес реши да остане, но тоа ќе биде негова лична одлука. За мене е топ фудбалер, покрај тоа и многу млад и има што да покаже во белиот дрес. Сепак има свои причини да размислува поинаку и тоа мора да се почитува. – Моето мислење е дека треба да остане, но сепак тој има свои забелешки, еден проблем, а тоа е дека сака поголема минутажа, – потенцирал Роналдо.
| | веќе видена | слични

„Имаме многу добар однос, не одиме заедно на вечери, не се посетуваме како пријатели, но многу го почитувам“ рекол Кристиано Роналдо за својот најголем ривал, Лео Мес и. Иако нивните обожаватели не се поднесуваат, навивачите на двете екипи не можат да се смислат, а во медиумите постојано се покренува прашањето кој е подобар, двајцата најдобри фудбалери на денешницата, Кристиано Роналдо и Лео Меси исклучително се почитуват еден со друг. „Споредба на нас двајца? Ама тоа е приказна за медиумите, знам дека морате тоа да го правите за да го продадете својот производ. Тоа не е случај само во фудбалот, така е и во тенисот, Формула 1, било кој спорт. Таков е нашиот живот“ рекол Кристиано Роналдо во разговорот за аргентискиот Fox. И додека многумина го гледаат како исклучитлено арогантен на теренот, Роналдо во јавните настапи се’ почесто покажува дека е сосема спротивен. Иако прашањата за Лео Меси веќе му се „преку глава“, нема грди зборови за својот лут ривал. „Имаме многу добар однос, не одиме заедно на вечери, не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ривалството меѓу Кристијано Роналдо и Лионел Меси е нешто што најчесто се обидуваат посебно да го истакнат светските медиуми, а всушност таквиот епитет е она што посебно не го одобруваат двете големи ѕвезди кои досега во неколку наврати потенцирале дека навистина се почитуваат меѓусебно. Португалската ѕвезда на Реал Мадрид во изминативе неколку дена е исклучително актуелен поради фактот што ќе игра во финалето на Лигата на шампионите, па при обраќањето за аргентинскиот „Фокс Спортс“ секако доби прашање и за својот фудбалски колега од Барселона, Лионел Меси. Роналдо покажа огромна почит при излагањето и потенцираше дека навистина ужива да го гледа аргентинскиот фудбалски мајстор, а притоа се обиде да искористи еден збор додека го бараше најблискиот епитет за неговата игра. – Не сум му пријател на Меси, но ние сме колеги. Поделивме многу моменти заедно во последните 10 години и имам навистина многу добар однос со него. Немаме ручеци заедно, но многу го почитувам. Тој ми е колега од фудбалот, не е мој ривал. ...
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на Реал Мадрид и на португалската фудбалска репрезентација Кристијано Роналдо и неговата девојка Георгина Родригез очекуваат близнаци, пишува италијанскиот магазин „Ки“. Шпекулациите дополнително ги потпали фотографијата на која Георгина ја објавила кај лекарот, односно кај гинекологот. А, тука е и фотографијата на Георгина на која јасно се гледа нејзиното стомаче, тврдат шпанските медиуми. Роналдо неодамна објави и фотографија од себе и својата девојка на која ја држи левата рака на нејзиниот стомак. Роналдо доби слободна во Реал, а времето одлучи да го искористи и да отпатува со девојката на Корзика.
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо полека прераснува во вистинска легенда на Реал Мадрид, клуб во кој веќе ја привршува својата осма сезона по пристигнувањето во 2009 година, но сепак големиот број трофеи кои ги освои Португалецот и неверојатно добрите работи кои му ги донесе на тимот едноставно не му го овозможија потребниот респект од фановите во шпанската престолнина. Роналдо доста често влегува во конфликт со навивачите поради тоа што добива непотребни свирежи од трибините на „Сантијаго Бернабеу“, а бидејќи Португалецот ова го смета за навистина лоша навика и несфатлива реакција, се обиде да спореди како му било во времето во Манчестер. – Ќе кажам само дека имам многу трпение, свирежите од трибините воопшто не ми се допаѓаат. Не можам да кажам дека тоа е нормално, тоа многу ме нервира. Да бидеш свиркан на домашниот стадион е нешто што не може да ти се допадне. Еден играч кој го дава максимумот, очекува поддршка од своите навивачи. Но кога наместо тоа ќе добиете свирежи, работите стануваат комплицирани. Тоа што го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 160 | | | веќе видена

Ова тесто е готово за десет минути излегува меко, не се лепи за раце, добро се меси и што е најважно – не се распаѓа. 4 шолји од 2 дл брашно 2 лажици шеќер ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЕВОЈКАТА НА РОНАЛДО БРЕМЕНА: Дали оваа фотографија го докажува тоа? (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: