Над 440 повредени во судир меѓу полицијата и демонстранти во Букурешт


3 копии

Над 440 лица се повредени минатата ноќ при судир меѓу романската полиција и учесници на антивладините протести во Букурешт, што ги организираа Романците кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

– Премиерката на Романија Виорика Данчила испрати писмо до претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, во кое ја оправдува употребата на сила против ...
| | веќе видена | слични

Романците веќе петта вечер по ред излегоа на протести пред зградата на владата во Букурешт да бараат оставка од премиерот Виорика Данчила, како и откривање на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии
3 копии

Европската комесарка за правда, Вера Журова, побара од романската влада да го разгледа најновото судско законодавство кое предизвика големи протести во ...
| | веќе видена | слични

Европската комесарка за правда, Вера Журова, ја повикала романската влада да го преиспита најновото судско законодавство што предизвика големи протести во оваа ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
повеќе

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан. На ...
сите 283 | | | веќе видена

Вардар ја продолжи победничката серија во СЕХА Газпром лигата со триумфот над Стеауа Букурешт, 27-21 (15-11), истовремено поставувајќи нов клупски рекорд. ...
сите 122 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 440 повредени во судир меѓу полицијата и демонстранти во Букурешт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: