Полн пансион во Чернобил, во цената вклучено и зрачење


Во четвртата епизода од серијата „Чернобил“ е прикажано како службениците ја оценуваат штетата од експлозијата во нуклеарната централа, која се случила во 1986 ...
| | веќе видена | слични

„Лажицата“ од багерот кој бил користен во чистењето на радиоактивниот материјал во Чернобил и понатаму стои напуштена длабоко во шумата, а експертите сметаат ...
| | веќе видена | слични

Новиот саркофаг на атомската централа во Чернобил кој е поставен врз четвртиот оштетен реактор кој експлодираше во 1986 година, ќе штити од радијација во ...
| | веќе видена | слични

Медиумите ширум Велика Британија предупредуваат дека во Камбрија, каде постои фабриката за нуклеарен отпас „Селафилд“, би можела да се случи катсстрофа полоша ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во фабриката за нуклеарен отпад „Селафилд“ во Велика Британија во Камбрија би можело да се случи несреќа полоша од чернобилската, предупредуваат активисти. ...
| | веќе видена | слични

Во фабриката за нуклеарен отпад „Селафилд“ во Велика Британија во Камбрија, би можела да се случи несреќа, многу полоша од таа која се случила во Чернобил. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лажицата од најверојатно некој багер кој бил користен во големото чистење на радиоактивните материја во Чернобил, и понатаму стои спуштена длабоко во шума. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали само инсистирањето на ДУИ за Албанец премиер ги кочи преговорите меѓу СДСМ и ДУИ за формирање влада, или има посреди и други недораззбирања. Фактор го ...
сите 634 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 204 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полн пансион во Чернобил, во цената вклучено и зрачење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: