Тесна врска со италијанската мафија - ова е последната приказна на која работел новинарот кој беше убиен

Во Словачка е уапсен еден осомничен за убиството на новинарот Јан Куциак, информира началникот на националната полиција Тибор Гашпар. Во Словачка е ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Политичката бура во Словачка зема замав, откако премиерот Роберт Фицо го обвини претседателот Андреј Киска дека ја дестабилизира државата со повикот за промени ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Словачкиот министер за култура, Марек Мадарик, му ја предаде својата оставка на претседателот Андреј Киска, која претходно ја најави. Тој на ваков потег се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Словачкиот премиер Роберт Фицо денеска го обвини претседателот на Словачка, Андреј Киска дека го користи убиството на истражувачкиот новинар Јан Куцијак и ...
| | веќе видена | слични

Синовите на Дафне Каруане Галиција, убиената новинарка од Малта, остро ја критикувале ЕУ поради убиството на словачкиот новинар Јан Куцијак и изјавиле дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, се уште се во критична состојба. Двајца од нив се на ...
сите 320 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 128 | | | веќе видена

Музичарот Мирсад Кериќ кој управуваше со автомобилот во кој загина пејачот Шабан Шаулиќ вчера им подлегна на повредите откако претходно беше на апарати по ...
сите 194 | | | веќе видена

Состојбата со безбедноста во сообраќајот е катастрофална. Граѓаните секојдневно гинат додека на Спасовски и Заев прв приоритет им е доделувањето на ...
сите 208 | | | веќе видена

На средбата, двајцата соговорници го изразија задоволството за ратификацијата на Протоколот за НАТО во Бугарскиот парламент. Нагласена  е одличната соработка ...
сите 127 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тесна врска со италијанската мафија - ова е последната приказна на која работел новинарот кој беше убиен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: