Македонија со гостинска победа против Турција го потврди пласманот на ЕП 2020


Репрезентацијата на Македонија денес оствари победа на гостински терен против Турција со 25-26 (13-11. ) во петтото коло од квалификациската група и со тоа го ...
| | веќе видена | слични

Машката ракометна селекција на Македонија ја оправда фавортиската улога против Грција и славеше победа со 27-23 , натпреварот беше одигран во Струмица. ...
| | веќе видена | слични

Машката ракометна репрезентација ја совлада Грција со 27:23 и како првопласирана во Група 3 ги заврши квалификациите за Европското првенство во 2020 година, ...
| | веќе видена | слични

Ракометната репрезентација на Македонија ја совлада Грција со 27:23 (13:11) во салата „Парк“ во Струмица во последниот квалификациски меч за Европското ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на Македонија, Данило Брестовац е задоволен од крајот на квалификациите во кои Македонија го освои првото место во групата. Македонија со 27:24 ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 83 | | | веќе видена

Немам јас повеќе информации од тоа што има Владата, но има суштинска разлика помеѓу мене и МНР или претседателот на Владата, а тоа е дека јас истите ги ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија со гостинска победа против Турција го потврди пласманот на ЕП 2020

Од:
До кого (е-маил):
Порака: