Мараја Кери со шокантно откритие, речиси две децении тајно се бори со растројство

3 копии

Пејачката Мараја Кери откри дека има биполарно растројство Дијагнозата ја дознала во 2011 година, откако побарала помош, а тој период од животот го опишува ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Стела Булочников, поранешната менаџерка на Мараја Кери, планира да ја тужи популарната пејачка поради наводно сексуално вознемирување. Таа изјавила дека Мараја ...
| | веќе видена | слични

Поп дивата и една од најпопуларите пејачки во изминативе две децении на светско рамниште, Мараја Кери, заработи кривична пријава и ќе оди на судење под ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мараја Кери на суд за сексуално вознемирување. Тужителката не е кој и да е, туку поранешната менаџерка, Стела Булочников која до пред некое време, била една од ...
| | веќе видена | слични

Поп дивата Мараја Кери откри дека речиси две децении страда од пореметување чија дијагноза ја добила во 2001 година. Мараја откри дека според лекарските наоди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 213 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 290 | | | веќе видена

Синоќешното апсење на поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков и азилот на екс премиерот Никола Груевски остануваат во фокусот на вниманието. Судскиот известувач ...
сите 186 | | | веќе видена

Владата размислува и ќе донесе одлука да испрати барање за повлекување на одлуката за азил на Никола Груевски, од причини што доколку одлуката е заснована врз ...
сите 332 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мараја Кери со шокантно откритие, речиси две децении тајно се бори со растројство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: