ФОКУС НА ДЕНОТ: Ново Јавно обвинителство - Русковска неприфатлива за ВМРО- ДПМНЕ


* РУСКОВСКА: Во понеделник очекувам вештачењето на телефонот на Катица да биде готово Јавнотото обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во ...
| | веќе видена | слични
14 копии

ВМРО-ДПМНЕ бараат детална истрага за скандалот со наредбата на Катица Јанева за форензичко бришење на податоци од компјутерите во СЈО. Велат дека, ова само ја ...
| | веќе видена | слични

Дали Обвинителството за организиран криминал и корупција ќе ги проверува наодите дека специјалната обвинителка Катица Јанева побарала од вработените во ИТ – ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска излезе со реакција по вчерашните вести дека Катица Јанева побарала форензичко бришење на компјутерите во СЈО. – Замислете ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По демантот од СЈО дека Катица Јанева побарала од вработените во ИТ-секторот да спроведат т.н. „форензичко бришење“ на компјутерите во Специјалното јавно ...
| | веќе видена | слични

Нема никаква наредба за бришење или уништување на какви било податоци од компјутерите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), а активностите на ИТ службата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Oткако двете партии излегоа со заедничко соопштение дека се блиску до договор, извори од СДСМ за „360 степени“ велат дека средбата Љупчо Николовски и Артан ...
сите 459 | | | веќе видена

Интерпол ќе испрати тим експерти во Бејрут за да им помогне на либанските власти во истрагата за катастрофалната експлозија во пристаништето. – На барање на ...
сите 480 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 326 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Се скараа сопартијците од ВМРО-ДПМНЕ. Екс градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски, кој е дел од „спротивната струја“ на актуелното раководство на ...
сите 202 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОКУС НА ДЕНОТ: Ново Јавно обвинителство - Русковска неприфатлива за ВМРО- ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: