Се бара детална истрага за наредбата за форензичко бришење на компјутерите на СЈО


ВМРО-ДПМНЕ бараат детална истрага за скандалот со наредбата на Катица Јанева за форензичко бришење на податоци од компјутерите во СЈО. Велат дека, ова само ја ...
| | веќе видена | слични

Времен шеф да го води СЈО до септември следната година кога истекува мандатот на обвинителството, доколку владата не успее до 10 септември да обезбеди 80 глас ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Работните групи на власта и на опозицијата сè уште не постигнаа напредок во однос на законот за Јавно обвинителство, со кој треба да се реши идниот статус на ...
| | веќе видена | слични

Се радикализираат барањата на ВМРО-ДПМНЕ за статусот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) и истрагите за висока корупција што стојат со месеци под мраз, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ предлага изборот на човекот што ќе го го води обвинителството за организиран криминал и висока корпупција освен Советот на јавни обвинители да ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Очигледно е дека власта не е подготвена во системското решение за законот за јавно обвинителство да прифати концепт во кој обвинителството ќе има поголема ...
| | веќе видена | слични

Власта и опозицијата повторно се скараа за статусот на СЈО. Денешната средба на работните групи заврши без напредок и со меѓусебни обвинувања. ВМРО-ДПМНЕ вели ...
| | веќе видена | слични

Која сака да го контролира а кој да го блокира обвинителството се обвинуваат власта и опозицијата. Ова е една од точките за кои запнаа разговорите за законот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кај Kомисијата за заразни болести сепак нема расположение да одобри целодневна настава со физичко присуство на учениците од прво до трето одделение но утре ќе ...
сите 405 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 189 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 379 | | | веќе видена

Данска вчера регистрира најголем дневен број на заразени од почетокот на пандемијата на коронавирусот – 589, соопшти Данскиот здравствен институт. Според ...
сите 389 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се бара детална истрага за наредбата за форензичко бришење на компјутерите на СЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: