Кој тоа ноќва требало да биде уапсен во мега-акција на полицијата, а не бил?


Во специјалното јавно обвинителство шефицата Катица Јанева сепак наредила форензичко бришење на компјутерите. Порталот 360 степени кои во саботата ја објавија ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Специјалното јавно обвинителство призна дека веќе се избришани неколку компјутери во оваа институција и дека процесот е запрен „за да се оттргнат сомнежите за ...
| | веќе видена | слични

Но , процесот бил запрен за да се отстранат сомнежите за било какви други мотиви на делување, објави 360 степени. Во писмениот одговор од СЈО до порталот стои ...
| | веќе видена | слични

„Во насока на зголемување на информатичката безбедност на целокупните електронски податоци со кои располага ова јавно обвинителство, имајќи предвид дека ...
| | веќе видена | слични

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ги известила колегите од СЈО дека ќе се изврши „форензичко бришење “ на датотеки од сите компјутери во ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителството будно ги следи информациите за наводна наредба за форензичко бришење на податоци во Специјалното јавно обвинителство и доколку дојде до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 218 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Вицепремиерот на Бугарија Красимир Каракачанов некогаш премногу ја сака Македонија, ама на погрешен начин, рече Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ Стар ...
сите 234 | | | веќе видена

Турција и предложи на Русија конфликтот во Нагорно-Карабах да се реши со испробан метод, по примерот на сирискиот модел, изјави турскиот министер за надворешни ...
сите 268 | | | веќе видена

Семејството Јанковски од Битола коешто на 12 септември ја постигна најголемата 7-ка во историјата на Државна лотарија, беше во посета на студиото каде што се ...
сите 14 | | | веќе видена

Почитувани медиуми, по вчерашните објави на социјалните мрежи, денес веќе и на интернет порталите за веста дека медицински сестри се одлеваат од јавното ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој тоа ноќва требало да биде уапсен во мега-акција на полицијата, а не бил?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: