Новинарите од Истокот во помош на регионот во стратешките прашања


Партија која е во опозиција протестира, е власта ги брани институциите. Пред две години СДСМ излезе на улица, а во последно време на истото место е ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, изјави дека ставот на Владата е дека нема да има никаква толеранција за било каков обид за загрозување на ...
| | веќе видена | слични

„Не ни пречете во работа и ние нема да ви пречиме вам, туку напротив ќе ве штитиме“ беше пораката на полицијата кон новинарите на работилницата за безбедност ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Примарно за секое демократско општество е непречено работење на медиумите, но за жал во последните неколку години бевме сведоци на бројни напади и притисоци ...
| | веќе видена | слични

Подобрувањето на безбедноста на новинарите за време на настани со висок ризик, беше во фокусот на работилницата поддржана ОБСЕ, која се одржа денес во Скопје и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Полицијата треба да научи дека новинарите, кои известуваат од протести не и се непријатели, туку исто така професионалци на службена должност, кои треба да се ...
| | веќе видена | слични

Насилството врз медиумските работници е неприфатливо во една демократија, а сигурноста на новинарите е врвен приоритет, истакна претседателот на Здружението на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас за настанот што се случи на 19-ти овој месец во населбата Аеродром. Предметот е оформен во ...
сите 187 | | | веќе видена

Премногу лажни вести и манифестација на крајна неодговорност кон интересите на државата, граѓаните и иднината од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Невистините што ...
сите 156 | | | веќе видена

Соопштение од Коалицијата ЗА европска Македонија: Во сабота (22 септември) Коалицијата ЗА европска Македонија ќе одржи повеќе средби со граѓани, трибини и ...
сите 70 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:00 часот во Куманово на бул.„Октомвриска Револуција“ во близина на крстосницата со ул.„Пионерска“, се случила сообраќајна ...
сите 188 | | | веќе видена

Дамјан Костовски викан „Американо“ и Дејан Стојчески викан „Глауч“ се двајцата двајцата Гостиварци се кои вчера ја попречуваа екипата на Економски Лидер да си ...
сите 32 | | | веќе видена

Имaме сознанија дека се работи за непријатни измени на Уставот, односно за нови амандмани кои се спремаат за да се измени Уставот, но се кои се кријат од ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новинарите од Истокот во помош на регионот во стратешките прашања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: