(ВИДЕО) Мицкоски: Не се согласував во се со Груевски додека тој беше лидер а јас секретар на ВМРО-ДПМНЕ


Самоуверен, креативен, мотивиран – така новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ се опиша во интервјуто за Топ тема на Ваша страна на Телма . Мицкоски ветува нов статут, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во интервју за телевизија Сител, еден од новите потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, кажа дека партијата и историски, а и во дејствувањето како ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Гостин во вестите на Канал 5 телевизија во вестите во 18 часот беше новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, тој на граѓаните им ги честиташе ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски, еден од тројцата нови потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ, смета дека неговата партија секогаш се залагала за евроатлантски интеграции и се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Новоизбраниот потпретседател на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски преку објава на својот официјален фејсбук профил им се обрати на сите ...
| | веќе видена | слични

Измени и модернизација на статутот на партијата ќе бидат главните цели на новиот кадровски состав во ВМРО-ДПМНЕ велат дел од новоизбраните членови кои добија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Момчињата од Тајланд кои беа спасени од пештера во видео пораката им се заблагодаруваат на сите кои учествуваа во нивното спасување и воедно информираат за ...
сите 443 | | | веќе видена

На социјалните мрежи циркулира примерок од авторски договор потпишан со Владата за прославата што се одржа вчера, а кој покажува дека потписниците добро знаат ...
сите 119 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо попладнево пристигна на аеродромот во Торино, во пресрет на утрешните обврски во својот нов клуб Јувентус. Португалецот со приватен авион и ...
сите 228 | | | веќе видена

Интегрален текст од изјава и одговори на новинарски прашања на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Денеска заедно со Генералниот ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Мицкоски: Не се согласував во се со Груевски додека тој беше лидер а јас секретар на ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: