Донација - проектор, лаптоп и платно за училиштата во поплавените подрачја


Општинската организација на Црвениот крст од Куманово и одделот за трансфузија од Општата болница во Куманово денеска во Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Црвениот крст на Република Македонија прими донација од Црвениот крст на Германија која се состои од помош во опрема за училишта кои беа погодени од поплавите ...
| | веќе видена | слични

За шест училишта од регионите кои беа погодени од поплавите минатата година, Црвениот Крст на Германија донираше компјутери и проектори во вредност од 10 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Обезбедена е поддршка која содржи по еден лаптоп-компјутер, еден ЛЦД-проектор и едно платно за проектирање за шест основни училишта во поплавениот регион. ...
| | веќе видена | слични

Со сумирање на резултатите од минатата година, признанија за најуспешните волонтери и крводарители и презентација на планот за работа, општинските организации ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Со поддршка на Германскиот Црвен крст, а преку Црвениот крст на Македонија, обезбедени се еден лаптоп компјутер, по еден ЛЦД проектор и по едно платно за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја презакажа денешната седница и наместо во 11 часот, таа ќе почне во 15 часот. Во кабинетот на Џафери велат дека ...
сите 105 | | | веќе видена

Постојните механизми и законската регулатива треба да се надградат и треба да се прошират, да вклучат и други субјекти, кои што ќе го надополнат постојниот ...
сите 154 | | | веќе видена

Во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Донација - проектор, лаптоп и платно за училиштата во поплавените подрачја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: