МЕР: Изградбата на гасоводот на Водно продолжува, активистите ќе ja контролираат изведбата


Постигната е согласност со граѓанските активисти, изградбата на магистралниот гасовод Делница 5 Скопје - Тетово - Гостивар кај потегот на Водно продолжува, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Едно беше ветувано во предизборниот период пред локалните избори, друга е фактичката состојба сега не терен. Тоа може да се констатира според она што Шилегов ...
| | веќе видена | слични
2 копии

МЕР продолжува со пробивањето на трасата за Гасовод на Водно и покрај забраната и реакциите од невладините. Од видеото на активистите на Го сакам Водно се ...
| | веќе видена | слични

Активисти од граѓанската иницијатива „Го сакам Водно“ повторно стражареа горе на Водно, каде застануваа пред машинерија и се обидуваа да ги убедат работниците ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По бурните реакции на еколошките здруженија во врска со продолжението на градежните активности на Водно, од АД Македонски енергетски ресурси (МЕР) објавуваат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Наскоро јавноста преку акционерското друштво во државна сопственост Македонски енергетски ресурси – МЕР ќе биде информирана за се што се случува со изградбата ...
| | веќе видена | слични

Активистите од граѓанската иницијатива „Го сакам Водно“ тврдат дека не се точни изјавите од Македонски енергетски ресурси (МЕР) дека била постигната согласност ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 145 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 34 | | | веќе видена

На својот Твитер профил, премиерот Зоран Заев објави линк до извадок од документарниот филм на Би-Би-Си за креаторите на лажни вести од Велес. Заев пишува: ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЕР: Изградбата на гасоводот на Водно продолжува, активистите ќе ja контролираат изведбата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: