Како подолго да издржите во кревет и акцијата да трае цела ноќ?

Прочитајте ги овие совети од експертите, контролирајте го неговото возбудување и акцијата може да трае цела ноќ… Најновото истражување кое го спровела команијата Тројан наведува дека 34% од жените посакуваат да имаат подолг секс. Еве како тоа се постигнува! Длабоко да дише – вежбите за длабоко дишење ќе му помогнат да се опушти пред акцијата. Оргазам за време на предиграта – нека ве доведе до оргазам за време на предиграта, а потоа полесно ќе постигнете втор заеднички. Испразенте му ги батериите – најдобар начин е оралниот, и вие треба да го доведете до лудило за време на предиграта. Обавезен тајм аут – морате да внимавате и да применувате паузи со цел да му се намали возбудувањето и истото да се одложи. Избегнете ја позата doggy style – иако е ова одлична поза, повеќето мажи подолго ќе го издржат сексот во мисионерска положба.
| | веќе видена | слични
2 копии

По водењето љубов жените често се чувствителни, нервозни, а некои и благо депресивни. Сето ова секогаш се припишувало на нејзиниот пол, но новото истражување тврди дека низ овие фази поминуваат и мажите. До сега се претпоставувало дека од посткоитална дисфорија (PCD) страдаат само жените, а половината од нив чувствуваат тага, анксиозност, па и плачат. Но, лекарите утврдиле дека ист проблем имаат и мажите кои се чувствуваат нервозно со часови после сексот. Авторот на извештајот проф. Роберт Швајцер од Универзитетот во Квинсленд во Австралија истакна дека според податоците на двата пола PCD не е невообичаен и за мажите. - Постои широк спектар на одговорите на периодот кој се случува веднаш по сексуалната активност. Тој период се вика Фаза на резолуција и некои луѓе тогаш сакаат да се прегрнуваат, да бидат сами или едноставно се во некој вид на депресија - рече Швајцер. Заклучено е дека за разлика од жените, мажите не ги покажуваат своите фази пред партнерот и повеќето глумат дека сè е во ред.
| | веќе видена | слични

Иако поголемиот број на татковци се обидуваат да бидат од помош, сепак раѓањето на првото дете претставува голема промена и за нив. Според едно неодамнешно истражување голем е бројот на мажите на кои им недостасува партнерката и нејзиното внимание откако детето пристигнува и домот и започнуваат оние рутински обврски околку неговото одгледување и воспитување. На голем број мажи во краткотрајните моменти на опуштање им недостига прегратката на партнерката. За нив тоа претставува знак на благодарност. Некои посакуваат да поминуваат малку повеќе време сами со партнерката, па макар тоа и да е само одење во кино. На татковците често им се чини дека целата енергија и време го одзема бебето, а нивниот однос со партнерката е на второ место.
| | веќе видена | слични
2 копии

Колку често и зошто мажите глумат оргазам, била тема на истражување објавено во магазинот “Sexual and Relationship Therapy” во кое учествувале 458 мажи на возраст помеѓу 18 и 29 години. На испитаниците им биле поставени прашања кои се однесувале на нивните сексуални искуства во изминатите четири месеци. Резултатите покажале дека дури половина од испитаниците, односно 230 од нив, одглумиле оргазам барем еднаш во изминатите четири месеци! Меѓутоа, тоа не било најголемото изненадување во истражувањето! Имено, меѓу испитаниците кои глумат оргазам се испоставило дека тоа го прават дури една четвртина од времето кога имаат сексуален однос, а најмногу за време на вагиналниот секс, веројатно бидејќи тогаш е многу полесно да се одглуми оргазам отколку за време на оралниот секс. Веројатно, сега ве интересира и причината за тоа. Во продолжение можете да прочитате зошто мажите глумат оргазам: » Поради лошо сексуално искуство. » Затоа што партнерката недоволно сексуално ги привлекува. » Поради големата количина на ...
| | веќе видена | слични

Можеби си мислите дека оваа постапка е секси, но всушност е многу одбивна. Многу мажи мислат дека се опасни во кревет, но некои работи очигледно лошо ги сфатиле. Има една работа што мажите ја прават, а што жените многу ги нервира и дури им ја убива желбата за секс. Можете ли да погодите што е тоа? Фалбите за тоа колку сте вешти во сексот! Според едно најново истражување, жените сметаат дека мажте на овој начин си ја зголемуваат сексуалната самодоверба и мислат дека со тоа ја разгоруваат страста на партнерката. Меѓутоа, жените кажуваат дека тоа напротив, ја убива желбата за секс. Истражувањето било фокусирано на тоа како мачо мажите се чувствуваат после секс и се покажало дека токму таквите мажи се склони да го уништат моментот кога зборуваат за нивните сексуални вештини. Тие мажи, велат експертите, сметаат дека оргазмот на жената е потврда за нивната машкост. Многу мажи го засноваат своето чувство на машкост според тоа колку се добри во кревет. Тоа го потврдува и анкетата спроведена меѓу 810 мажи кои ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што велат дека сексот во 30-тите години е најдоброто искуство, поради спојот на сила и енергија, постојат работи за кои многу малку се зборува. Некои луѓе сметаат дека сексот останува ист до длабока старост, но нашето тело е сложен механизам. Додека со телото до средината на 20-тите години управуват големи количини на хормони, најчестите проблеми на помлада возраст за мажите се предвремена ејакулација, а за жените тешкотијата при постигнување на оргазам. После 30-тите работите се менуваат, а оваа промена не е нужно лоша – само треба да се прилагодите на неа. Потребно е подолго време за возбуда и за оргазам Бидејќи нивото на хормоните во телото е помало, возбудата трае само неколку секунди. Иако сексуалната стимулација доаѓа до мозокот, потребно е најмалку пет до десет минути телото да влезе во состојба на вистинска возбуда. Почест оргазам Ова особено се однесува на жените кои често се позадоволни со својот сексуален живот во 30-тите, отколку во 20-тите годинни. Причината за почести и посилни ...
| | веќе видена | слични

Преминувањето од сексуално активен кон неактивен сексуален живот е прилично често, особено кај долгорочните врски. Тогаш може да утврдиме дека недостатокот на секс доведува до промени поврзани со здравјето и целокупната состојба на организмот. Иако сексот не е потребен за целокупното здравје, постојат научни докази дека физичката интимност, возбудата и оргазмот носат некои предности. Што се случува со нашето тело, кога ќе престанеме да правиме секс? 1. Помалку хормони на среќата Возбудата и оргазмот доведуваат до ослободување на ендорфини во телото – хормони, кои се познати како “хормони на среќата”. Познато е дека овие супстанции ја ублажуваат болката и го подобруваат расположението. Кога престануваме да практикуваме редовно секс, се лишуваме од овие бенефиции. 2. Повеќе стрес Ако се потсетиме колку пријатно опуштени сме биле меѓу чаршафите со партнерот, најверојатно нема да бидеме изненадени да разбереме дека запирањето на сексот го зголемува стресот. Од податоците на истражувањето станува јасно дека ...
| | веќе видена | слични

Има голема веројатност овој текст да предизвика емоционални и психички стресови кај дамите, ако го прочитаат велат од The Frisky. Освен тоа, најверојатно, ќе предизвика и длабоко олеснување кај мажите. Затоа жени внимателно! Ни ги третираат тестисите како топки! Ни го мешаат пенисот со рачка Се прават недостапни Имаат бучен лажен оргазам Си играат со брадавиците Се фалат колку се добри во оралниот секс Ја чекаат иницијативата да доаѓа само од мажот Имаат секс дури и да не сакаат Се нарекуваат дебели
| | веќе видена | слични
2 копии

Запознаените со ситуацијата, велат дека сексот во триесеттите станува подобар и повозбудлив поради стекнатото искуство, но човечката природа носи одредени промени кои се појавуваат со текот на годините. Запознаените со ситуацијата, велат дека сексот во триесеттите станува подобар и повозбудлив поради стекнатото искуство, но човечката природа носи одредени промени кои се појавуваат со текот на годините. Некој можеби мисли дека сексот останува ист се' до длабока старост, но нашето тело е сложен механизам – како што е и нашата глава. Од тинејџерските години, па се' до средина на 20-тите години, телото е под дејство на силна количина полови хормони, па повеќето луѓе секогаш се подготвени за секс. Најчестиот проблем на младите мажи се предвремена ејакулација, додека кај жените се потешкотии со доживување на оргазам. Со влегувањето во 30-тите години работите се менуваат, а таа промена не мора да значи дека е на подобро – едноставно мора да и' се прилагодите. 1. Потребно е подолго време за возбуда, а со самото тоа ...
| | веќе видена | слични

Веројатно досега не се имате запрашано дали и колку е калорична спермата, од кога постои вибраторот и колку често мажите лажат за да имаат секс со жена. Но, побарани или не, одговорите на овие прашања може да ве заскокоткаат. Околу 1% од жените можат да доживеат оргазам со стимулација на брадавиците. Скоро 12% жени користат мобилен телефон за време на секс. Само 15% од мажите имаат пенис подолг од 17,78 см. Безмалку 22% од жените имаат спиено со некој од сочувство. Најчестата причина за скршен пенис е прекумерната мастурбација. Вагината се зголемува за 20% во текот на сексуалната возбуда. Скоро 73% жени искусиле секс за една ноќ. Спермата содржи повеќе од 30 состојки меѓу кои и витамин Б12, млечна киселина, креатин и холестерол. Еден од 100 луѓе имаат главоболка после оргазам. Мажите почесто патат од сексуална главоболка. Од сексомнија, односно практикување секс за време на спиење, страдаат околу 7% од луѓето. Вибраторот е измислен во 19 век, кога се користел за лекување хистерија. Во текот на 30 минути секс ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 187 | | | веќе видена

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 136 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 96 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Пејачот и композитор Димитар Андоновски, освои две награди за музика на 54. издание на македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп. Тој ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како подолго да издржите во кревет и акцијата да трае цела ноќ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: