Македонските млади ракометарки се пласираа на ЕП

7 копии
3 копии

Победата постигната над Фарски Острови беше втора за Македонија во групата откако претходно беше совладана Молдавија. Македонија го освои второто место во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ракометарките на младата репрезентација на Македонија со победа над Фарските Острови обезбедија пласман на Европското првенство во Словенија кое ќе се одржи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Женската јуниорска ракометна репрезентација на Македонија избори пласман на Европското првенство ,кое летово ќе се игра во Словенија. Македонските јуниорки, во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Избраничките на Борче Марковски по вчерашната победа над Молдавија вечерва беа далеку подобар противник од островјанките и во дуелот кој одлучуваше пласман на ...
| | веќе видена | слични

Македонската женска ракометна репрезентација до 19 години обезбеди пласман на Европското првенство кое летово ќе се одржи во Словенија. По стартниот пораз од ...
| | веќе видена | слични

Македонската женска репрезентација во јуниорска конкуренција избори пласман на Европското првенство кое годинава ќе се одржи во Словенија. „Црвено жолтите“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 303 | | | веќе видена

Односите меѓу Грција и Македонија се подобрија во изминатите неколку месеци и има добра волја на двете страни за изнаоѓање решение за прашањето за името, ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонските млади ракометарки се пласираа на ЕП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: