Лавров остро го критикуваше Брисел: Самопрогласеното Косово ја руши репутацијата на ЕУ


Неспособноста на Европската унија да го принуди самопрогласеното Косово да ги исполни своите обврски ја става целата репутација на Брисел, рече рускиот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Косовскиот министер за надворешни работи Беџет Пацоли оцени дека шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров греши во врска со војската на Косово. Тој нагласи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Коментирајќи го планот на Вашингтон за прекин на придржувањето до Договорот за нуклеарни сили со среден дострел (ИНФ) за 60 дена, објавен од државниот секретар ...
| | веќе видена | слични

Атина и Скопје се согласија Македонија да го смени своето име во Република Северна Македонија, за да се стави крај на неколку деценискиот спор. Тоа воедно ќе и ...
| | веќе видена | слични

Ципрас кој е во посета на Москва, на покана на Путин, во интервју за руската емисија Формула на моќта, објаснува дека Договорот не е поврзан со одлуката на ...
| | веќе видена | слични

Ниту по денешната средба, прва по три и пол години во Кремљ, не стана јасно дали Москва ќе отстапи од позицијата да продолжи да ја ословува земјава како ...
| | веќе видена | слични

Имаме многу важен договор со северните соседи, договор што се однесува на перспективата на соработка и мир во регионот, вели грчкиот премиер Алексис Ципрас во ...
| | веќе видена | слични

Зајакнувањето на присуството на НАТО и Европската Унија на Балканот води кон длабока дестабилизација на Европа, изјави министерот за надворешни работи на ...
| | веќе видена | слични

 Уставните измени во Македонија се наметнати со уцени, поткуп и со директна вмешаност на странски дипломати, вели рускиот министер за надворешни работи, Сергеј ...
| | веќе видена | слични

Останато

Навивачката група „Шверцери“ реагира на, како што велат тие, медиумската хајка по одбележувањето на 30-годишнината од своето постоење во Македонскиот народен ...
сите 302 | | | веќе видена

По добиената покана од премиерот Заев за средба со граѓанските организации, кои во петокот го одржаа големиот Марш против загаденоста на воздухот, тие се ...
сите 81 | | | веќе видена

Во моменти кога власта тоне во скандали се јавија слугите на Заев. Па ајде да се обратам до Нола и Александрова, и до останатите малкумина нивни поддржувачи, ...
сите 189 | | | веќе видена

Без оглед на се што сте слушнале, идејата да останете во добри односи со поранешниот партнер никако не е добра идеја, покажало едно психолошко истражување. ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лавров остро го критикуваше Брисел: Самопрогласеното Косово ја руши репутацијата на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: