Криштопанс сам ја однесе Летонија на прво историско Европско


10 копии
3 копии
2 копии

Европскиот ракометен шампион, тимот на Вардар најде голман за новата натпреварувачка сезона, како замена за испразнетото место меѓу стативите, по заминувањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во изминатиов период, откако се стабилизира состојбата во ракометниот клуб Вардар, низа голмански имиња се споменуваа како опција како замена за Дејан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фотелјата на разрешената Рашела Мизрахи, ќе остане празна се до изборот на министрите во новата Влада по изборите. Но нејзините овластувања во Министерството ...
сите 365 | | | веќе видена

Министерката за правда никако не работи според Уставот и законите, таа реши да си ја уништи својата кариера со тоа што кажа да дека биле технички грешки во ...
сите 239 | | | веќе видена

Вилма Русковска и Љубомир Јовевски сеуште молчат за објавената аудио снимка во Собранието каде што слушајќи го гласот на Зоран Заев признава дека со маркетинг ...
сите 121 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 388 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Северна Македонија како 30. членка на Алијансата. Во неделата Собранието го ...
сите 285 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски изјави дека правниот тим на ВМРО ДПМНЕ и правната комисија ќе ги разгледа сите можности за проценување на ...
сите 550 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Криштопанс сам ја однесе Летонија на прво историско Европско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: